Ziggy Stardust i pająki z Marsa na pokazie filmowym

Rok po śmierci Davida Bowiego, jednej z najciekawszych i najbardziej wpływowych postaci w historii muzyki, Kino Pod Baranami zaprasza do udziału w niezwykłym, globalnym wydarzeniu. 7 marca, wspólnie z fanami artysty na całym świecie, krakowscy widzowie zobaczą film będący zapisem koncertu Bowiego i jego zespołu The Spiders From Mars w londyńskim Hammersmith Odeon.

„Ziggy Stardust & The Spiders From Mars” – kadr z filmu (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Ziggy Stardust & The Spiders From Mars” – kadr z filmu (źródło: materiały prasowe organizatora)

3 czerwca 1973 roku w Hammersmith Odeon w Londynie odbył się legendarny, ostatni koncert Davida Bowie występującego jako Ziggy Stardust. Wydarzenie zarejestrowały kamery D. A. Pennebakera, słynnego filmowca-kronikarza kontrkultury lat 60., twórcy kultowych dokumentów muzycznych, w tym m.in. filmu Don’t Look Back rejestrującego brytyjską trasę koncertową Boba Dylana.

W 2017 roku, w którym David Bowie świętowałby swoje 70. urodziny, Ziggy Stardust & The Spiders From Mars wraca na ekrany kin w wersji odrestaurowanej (obraz i dźwięk). Jednego dnia – 7 marca – zostanie pokazany w wybranych kinach na całym świecie w wersji odrestaurowanej cyfrowo.

Oprócz koncertu, widzowie zobaczą 30-minutowy wywiad wyprodukowany przez „MOJO”, największy magazyn muzyczny w Wielkiej Brytanii. Redaktor naczelny, Phil Alexander, rozmawia z perkusistą zespołu The Spiders From Mars, Woodym Woodmansey’em, który opublikował niedawno swój dziennik My Life With Bowie: Spider From Mars. Opowieść Woodmanseya przywraca do życia ów pamiętny koncert z 1973 roku oraz pozwala przyjrzeć się jeszcze bliżej wydarzeniom, które on sam opisuje jako przygodę swojego życia.

Filmy prezentowane będą w wersji oryginalnej, bez polskich napisów.

Ziggy Stardust & The Spiders From Mars – pokaz filmu
7 marca 2017 roku, godzina 21.15
Kino Pod Baranami
Kraków

Dodaj komentarz