Ziggy Stardust i pająki z Marsa na pokazie filmowym

Rok po śmierci Davida Bowiego, jednej z najciekawszych i najbardziej wpływowych postaci w historii muzyki, Kino Pod Baranami zaprasza do udziału w niezwykłym, globalnym wydarzeniu. 7 marca, wspólnie z fanami artysty na całym świecie, krakowscy widzowie zobaczą film będący zapisem koncertu Bowiego i jego zespołu The Spiders From Mars w londyńskim Hammersmith Odeon.

„Ziggy Stardust & The Spiders From Mars” – kadr z filmu (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Ziggy Stardust & The Spiders From Mars” – kadr z filmu (źródło: materiały prasowe organizatora)

3 czerwca 1973 roku w Hammersmith Odeon w Londynie odbył się legendarny, ostatni koncert Davida Bowie występującego jako Ziggy Stardust. Wydarzenie zarejestrowały kamery D. A. Pennebakera, słynnego filmowca-kronikarza kontrkultury lat 60., twórcy kultowych dokumentów muzycznych, w tym m.in. filmu Don’t Look Back rejestrującego brytyjską trasę koncertową Boba Dylana.

W 2017 roku, w którym David Bowie świętowałby swoje 70. urodziny, Ziggy Stardust & The Spiders From Mars wraca na ekrany kin w wersji odrestaurowanej (obraz i dźwięk). Jednego dnia – 7 marca – zostanie pokazany w wybranych kinach na całym świecie w wersji odrestaurowanej cyfrowo.

Oprócz koncertu, widzowie zobaczą 30-minutowy wywiad wyprodukowany przez „MOJO”, największy magazyn muzyczny w Wielkiej Brytanii. Redaktor naczelny, Phil Alexander, rozmawia z perkusistą zespołu The Spiders From Mars, Woodym Woodmansey’em, który opublikował niedawno swój dziennik My Life With Bowie: Spider From Mars. Opowieść Woodmanseya przywraca do życia ów pamiętny koncert z 1973 roku oraz pozwala przyjrzeć się jeszcze bliżej wydarzeniom, które on sam opisuje jako przygodę swojego życia.

Filmy prezentowane będą w wersji oryginalnej, bez polskich napisów.

Ziggy Stardust & The Spiders From Mars – pokaz filmu
7 marca 2017 roku, godzina 21.15
Kino Pod Baranami
Kraków

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR