• 2017-03-07

Słoneczny pejzaż malowany muzyką Soyoung Yoon

Sezon Artystyczny 2016/2017 Polskiej Filharmonii Bałtyckiej obfituje w wydarzenia, w których udział biorą utalentowani laureaci najważniejszych międzynarodowych konkursów muzycznych. 10 marca podczas koncertu Słoneczny Pejzaż w Sali Koncertowej melomani będą mogli usłyszeć Soyoung Yoon.

Soyoung Yoon (źródło: materiały prasowe organizatora)

Soyoung Yoon (źródło: materiały prasowe organizatora)

Soyoung Yoon jest laureatką nagród na licznych konkursach m.in. Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie w 2007 roku i Konkursu im. Królowej Elżbiety w Brukseli w 2009 roku.

Jednak to I nagroda na XIV Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu w 2011 roku stała się dla niej kluczowa. Po tym wydarzeniu jej kariera potoczyła się błyskawicznie. W 2012 roku artystka nagrała koncerty Czajkowskiego i Sibeliusa. W roku 2015 wydała drugą płytę z nagraniem Czterech pór roku Astora Piazzolli i Koncertem na skrzypce I fortepian Mendelssohn-Bartholdy’ego z Ksenią Kogan i Koreańską Orkiestrą Kameralną.

Tym razem skrzypaczka wystąpi w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej z Orkiestrą Symfoniczną PFB pod dyrekcją Jakuba Chrenowicza. W programie całego koncertu melomani znajdą utwory G. Gershwina (Uwertura kubańska), A. Piazzolli (Pory roku) i M. Mussorgskiego/M. Ravela (Obrazki z wystawy).

Soyoung Yoon
10 marca 2017 roku, godz. 19.00
Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku

Dodaj komentarz