Najsmutniejszy festiwal na świecie

11 marca w Warsztacie w Krakowie odbędzie się 5. edycja Please Don’t Cry Fest – najbardziej emocjonalnego mini festiwalu w Polsce. Zagrają: Masada, One Trillion Dreams, Ansa, Group of Man, Wherethebirdssleep, Nukk, Watching Me Fall oraz Watching Tides.

Please Don't Cry Fest 5 – plakat autorstwa UGH! (źródło: materiały prasowe organizatora)

Please Don't Cry Fest 5 – plakat autorstwa UGH! (źródło: materiały prasowe organizatora)

Masada (Erlangen | Niemcy)

Emocjonalne screamo w stylu lat 90. W składzie ludzie z Curfew, Sowing Season i John Nada. Dla fanów i fanek Raein, Funeral Diner czy Saetia.

One Trillion Dreams (Poznań i Luboń | Polska)

Wyruszają w trasę po raz ostatni. Grają od 2008 roku, ale znają się znacznie dłużej. Ich mieszanka osobowości i gustów muzycznych pozwoliła stworzyć krótką, ale treściwą EP-kę, która powinna być w słuchawkach każdego fana emo-punkowych brzmień. Wrażliwi, ale odrobinę gwałtowni. Łagodni, ale potrafią zagrać szybko i agresywnie. Są zgranym zespołem, ale jeszcze bardziej zgranymi przyjaciółmi. Teraz ich drogi się rozchodzą, ale zostawiają słuchaczy z nadzieją, że jeszcze wrócą… z czymś całkowicie nowym i świeżym.

Ansa (Ciechanów | Polska)
Nowoczesny emocore w którym słychać mieszankę emocjonalnych zagrywek, post-rockowy klimat i hc/punkowe inspiracje. Zespół nawiązuje do chlubnych tradycji emo, kiedy nie kojarzyło się ono wyłącznie z pomalowanymi paznokciami, wąskimi spodniami i obowiązkowymi grzywkami spływającymi na twarz, a raczej stanowiło nierozerwalną część sceny hardcore punk. Ich brzmienie to wypadkowa inspiracji takimi kapelami jak Touche Amore, Texas Is The Reason, The Saddest Landscape czy Pianos Become the Teeth, połączonych z tekstami przywołującymi utwory Złodziei Rowerów czy April. W składzie ludzie z 365 Dni i Visible Hideout.

Group of Man (Londyn | Anglia)

Ich ostatnia płyta ukazała się w Holy Roar Records, co samo w sobie jest dużą nobilitacją. Grają post-hardcore w amerykańskim wydaniu – z dużą dawką rytmiki i z bardzo ciekawymi patentami. W składzie członkowie takich grup jak: Hang The Bastard, Pariso, Mine, Nevermind Me oraz Tempers Fray.

Wherethebirdssleep (Poznań | Polska)

Ten kwartet zadebiutował na scenie 2 lata temu, ujmując wszystkich swoim pierwszym albumem. Umiejętnie łączą emo punkowe brzmienia z post-rockowymi melodiami. W zeszłym roku dali udany występ na festiwalu Spring Break. Aktualnie zbierają materiał na nowy album. Coś dla fanów La Dispute, Touche Amore, Pianos Become the Teeth.

Nukk (Wrocław | Polska)

Zespół istnieje od czerwca 2014 roku. To grupa nihilistów,  dla których gra na instrumentach to sposób wyrażenia tego, co nie do pojęcia przez ich zaśmiecone głowy. Muzyka w duchu screamo/neocrust/dark hardcore. W skład zespołu wchodzą członkowie Don’t Fuck My Brain, Dead Dingo i Emfazis.

Watching me Fall (Bielsko-Biała | Polska)

Grają ponad 10 lat z przerwami. Po kilku latach nieobecności, w lekko zmienionym składzie, ekipa wróciła do gry i rozwija skrzydła prezentując hardcore przywodzący na myśl zespoły z lat 90. Dobre granie, dobre emocje i skojarzenia z takim kapelami jak: Refused, Poison The Well, Comeback Kid, Newborn, Awake czy Snapcase I Strife.

Watching Tides  (Berlin | Niemcy)
Trzech członków zespołu, dużo emocji i melodii. Emo punk z wpływami modern i 90′s emo, a także z elementami post-hardcore. W składzie ludzie z Shid, Charley Noble, a także wokalista z December Youth, ale tym razem nie na wokalu.

Please Don’t Cry Fest 5
11 marca 2017 roku
Warsztat w Krakowie

Dodaj komentarz