• 2017-03-07

Pascale Project i Blanka zagrają w Klubie RE

10 marca, wraz z pierwszym podmuchem wiosennego wiatru, dolecą do Krakowa odświeżające atmosferę projekty muzyczne prosto z Kanady: Pascale Project oraz Blanka. Artyści zagrają w Klubie RE. Ich koncert organizowany jest przez Front Row Heroes.

Pascale Project (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pascale Project (źródło: materiały prasowe organizatora)

Po sześciu latach tworzenia muzyki, po wydaniu sześciu albumów i zagraniu koncertów w Ameryce i Europie – artystka Pascale Mercier, czyli Mathematique, zdecydowała, że czas na coś zupełnie nowego: Pascale Project. Żeby uczcić tę zmianę w świecie muzyki, Pascale wybrała się w trasę koncertową po Europie.

Artystka mieszka na stałe w Montrealu i od 2008 roku współtworzy tamtejszą scenę muzyczną. Jej muzyka stanowi mieszankę popu, house’u oraz lounge’u, a wyrazisty wokal i teksty przepełnione są szczerością i emocjami, czym Pascale stara się na nowo zdefiniować pojęcie dobrej zabawy oraz odkryć przed słuchaczami, co oznacza być zakochanym.

Pascale Project i Blanka – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pascale Project i Blanka – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zespół Blanka również pochodzi z Montrealu. Porusza się w obrębie brzmienia kraut/dark wave/industrial oraz posługuje się mieszanką cyfrowych oraz analogowych dźwięków. To intensywne i jednocześnie wyrafinowane połączenie pulsujących arpeggiatorów, szarpanych gitar i wyciszonych wokali. Artyści zadebiutowali płytą w 2015 roku, a kolejny materiał będzie miał swoją premierę jeszcze w tym roku.

Pascale Project i Blanka – koncert
10 marca 2017 roku, godzina 20.00
Organizator: Front Row Heroes
Klub RE w Krakowie

Dodaj komentarz