Kobiety ukryte w cieniu sławnych mężów?

Monika Gawlińska, Alicja Kapuścińska, Wacława Myśliwska, Karolina Niedenthal, Jolanta Pawlik, Anna Religa, Wiesława Starska – żony, matki, kochanki, powiernice i gospodynie. Przez całe życie z wyboru stały w cieniu sławnych mężów. Czy aby na pewno? Czy są szczęśliwe? Czują się spełnione jako kobiety, uczone, artystki?

Agnieszka Nabrdalik, „Dzisiaj rozmawiamy o Pani” – okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Agnieszka Nabrdalik, „Dzisiaj rozmawiamy o Pani” – okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Reportażystka i dziennikarka Agnieszka Nabrdalik namówiła na wywiady siedem niezwykłych kobiet, które za swój cel obrały wspieranie mężów − muzyka rockowego Roberta Gawlińskiego, reportażystę Ryszarda Kapuścińskiego, pisarza Wiesława Myśliwskiego, fotografa Chrisa Niedenthala, kompozytora jazzowego Włodzimierza Pawlika, kardiochirurga Zbigniewa Religi i scenografa Allana Starskiego.

Dzisiaj rozmawiamy o Pani to rozpisana na siedem żeńskich głosów opowieść o życiu w pozornym cieniu męża, które wcale nie musi być nużące, pozbawione wyzwań. Wręcz przeciwnie. Zawarte w książce rozmowy to barwne portrety kobiet pełnych pasji, zdobywających kolejne zawodowe i życiowe szczyty; kobiet szczęśliwych.

Agnieszka Nabrdalik − ukończyła filozofię i socjologię wsi na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pisała do dzienników, tygodników (polskich i zagranicznych), magazynów − najchętniej reportaże z Polski oraz krajów bloku wschodniego.

Realizowany wspólnie z mężem, fotografikiem Maciejem Nabrdalikiem, projekt The Irreversible (Nieodwracalne) − książka zbierająca czterdzieści dwa portrety byłych więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych i rozmowy z nimi oraz towarzysząca jej wystawa fotografii − stał się jej największą reporterską misją.

Agnieszka Nabrdalik, Dzisiaj rozmawiamy o Pani
Premiera: 16 marca 2017 roku
Wydawnictwo Literackie

Dodaj komentarz