Jak wygląda Dzień na Marsie?

Galeria Bielska BWA zaprasza na Dzień na Marsie − wystawę rzeźb Agaty Agatowskiej.  Dzień na Marsie to pokaz 11 prac artystki powstałych w latach 2008−2015.

Agata Agatowska, „Dzień na Marsie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Agata Agatowska, „Dzień na Marsie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Stosując metodę kolażu, Agata Agatowska zestawia ze sobą portrety ludzi i przedmioty będące atrybutami naszej codzienności. W Przeprowadzce na Marsa łączy postać człowieka-rakiety z jego ulubionymi zwierzętami domowymi, zabawnie komentując ludzkie nawyki i przyzwyczajenia. Rzeźby z cyklu Catwalk to a Dream – wizerunki kobiet na futurystycznych postumentach, przypominające armię z kosmosu – powstały z inspiracji pokazami mody Alexandra McQueena, Karla Lagerfelda i Nicolasa Ghesquière`a.

Wystawie towarzyszy obraz wideo, będący zapisem instalacji 3D Ice Cream for a Girl z 2013 roku, zrealizowanej we współpracy z ilustratorem i dizajnerem Silvanem Catterfeldem.

Krzysztof Morcinek, kurator wystawy

Agata Agatowska − urodziła się w 1976 roku w Oświęcimiu. W latach 1996–2001 studiowała rzeźbę w pracowni prof. Alojzego Gryta na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W latach 2004–2012 kon­tynuowała edukację artystyczną na Akademii Sztuk Pięknych w Düsseldorfie w Niemczech. Studiowa­ła scenografię w klasie prof. Karla Kneidla oraz rzeźbę w klasie prof. Thomasa Grünfelda. W 2012 roku otrzymała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Düsseldorfie oraz obroniła doktorat na wrocławskiej ASP.

Agata Agatowska. Dzień na Marsie
Od 8 marca do 2 kwietnia 2017 roku
Wernisaż: 8 marca 2017 roku, godz. 18.00
Galeria Bielska BWA w Bielsku-Białej

Dodaj komentarz