Wystawy malarstwa w Mazowieckim Instytucie Kultury

Do 24 marca w Mazowieckim Instytucie Kultury można oglądać wystawy Poli Wójcik Wszyscy szukamy klucza w różnych momentach i Jarosława Palucha Post mortem. Mydełko toaletowe. 

Pola Wójcik, „Labirynt szary”, 2012 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pola Wójcik, „Labirynt szary”, 2012 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pola Wójcik mówi o swojej twórczości: Wszystko jest w ciągłym ruchu i wszystko wciąż wymyka się nam spod kontroli. Bezustannie poszukujemy nowego klucza do interpretacji istniejącego stanu. Gdy już coś wydaje się nam oczywiste i rzeczywistość wydaje się rozpoznana; gdy wszystkie elementy układanki zdają się do siebie pasować, nagle okazuje się, że klucz dzięki, któremu rozpoczęliśmy poszukiwania – nie pasuje.

Pola Wójcik – urodziła się w 1982 w Warszawie. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa. Dyplom z malarstwa uzyskała pod kierunkiem Profesora Mariana Czapli i aneks do dyplomu z projektowania plakatu, pod kierunkiem Profesora Mieczysława Wasilewskiego w 2011 roku.

Jarosław Paluch – studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w Pracowniach prof. prof.: M. Koniecznego, J. Kaliny, L. Tarasewicza, R. Winiarskiego. Dyplom w Pracowni prof. Stefana Gierowskiego.Prowadzi działalność akcjonerska – malarstwo dymowe, obiekty spekulacyjne i realizacje video – art. Współpraca z artystami różnych dziedzin sztuki – muzykami, poetami. Autor poezji wizualnej, zapisów-dokumentacji koncertów i tekstów teoretycznych dotyczących współczesnej sztuki i jej środowiska.

Wystawa Jarosława Palucha została poświęcona twórczości przedwcześnie zmarłego artysty bardzo silnie związanego z ideą sztuki kultywowanej w Pracowni prof. Marka Koniecznego.

Jarosław Paluch, „War Trousers”, 1988 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jarosław Paluch, „War Trousers”, 1988 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pola Wójcik. Wszyscy szukamy klucza w różnych momentach 
Kurator: Ryszard Ługowski
Od 1 do 24 marca 2017 roku
Galeria XX1 w Warszawie

Jarosław Paluch. Post mortem. Mydełko toaletowe
Pomysłodawca/kurator: Monika Szwajewska
Kurator: Marcin Krzyżanowski
Od 22 lutego do 24 marca 2017 roku
Galeria XX1 w Warszawie

Dodaj komentarz