Jette Hopp z gościnnym wykładem w Warszawie

23 marca 2017 roku w Warszawie odbędzie się wykład Jette Hopp, architektki z norweskiej pracowni Snøhetta. To jedna z najbardziej kreatywnych i najlepiej rozpoznawalnych pracowni architektury i designu na świecie. Są autorami wielu ikonicznych realizacji, między innymi słynnej Biblioteki Aleksandryjskiej w Egipcie, Opery Narodowej w Oslo czy obserwatorium reniferów w Parku Narodowym Dovrefjell.

Tverrfjellhytta - Norwegian Wild Reindeer Centre Pavilion (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tverrfjellhytta - Norwegian Wild Reindeer Centre Pavilion (źródło: materiały prasowe organizatora)

Od wizji do projektu – taki tytuł nosi cykl wykładów, organizowanych od trzech lat przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza. Na zaproszenie Fundacji Warszawę odwiedzają gwiazdy światowej architektury, przedstawiciele najważniejszych biur i pracowni, laureaci prestiżowych nagród. Wykładowi towarzyszy prezentacja prac nagrodzonych w Stypendium Praktyka i Konkursie Teoria – dwóch programach Fundacji adresowanych do młodych architektów.

Jette Hopp (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jette Hopp (źródło: materiały prasowe organizatora)

23 marca o godzinie 18.00, wykład wygłosi Jette Hopp, szefowa zespołów projektowych z pracowni Snøhetta. Dzisiaj firma zatrudnia sto osiemdziesiąt osób trzydziestu różnych narodowości, a jej biura mieszczą się w Oslo, Nowym Jorku, Innsbrucku i San Francisco. Na swoim koncie mają głośne realizacje na całym świecie. W 2009 roku otrzymali nagrodę Mies van der Rohe za Operę Narodową i Balet w Oslo, nowatorską konstrukcję, której opadający do ziemi dach pełni również funkcję deptaku. Do klasyki współczesnej architektury weszło oddane w 2011 roku obserwatorium reniferów, wybudowane w sercu Parku Narodowego Dovrefjell.

Wykładowi towarzyszyć będzie prezentacja prac nagrodzonych w programach Fundacji: Stypendium Praktyka i Konkursie Teoria. Laureatem Konkursu Teoria 2016 został Michał Żyła, student ostatniego roku Politechniki Krakowskiej, autor tekstu Język i rzeczywistość architektury. Laureatami Stypendium Praktyka zostali Przemysław Chimczak i Maciej Warot, autorzy koncepcji reanimacji zadaszenia parkingu, rozciągniętego pomiędzy dwoma superjednostkami blokowymi w Sosnowcu.

Od wizji do projektu – wykład Jette Hopp (Snøhetta) oraz prezentacja prac laureatów konkursu Teoria i stypendium Praktyka
23 marca 2017 roku, godz. 18.00
Fundacja im. Stefana Kuryłowicza
Wola Center, Warszawa

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR