Rafael Aranda, Carme Pigem i Ramon Vilalta laureatami Nagrody Pritzkera

Rafael Aranda, Carme Pigem i Ramon Vilalta to trójka architektów wyróżnionych tegoroczną nagrodą Pritzkera. Nagroda ta uznawana jest za odpowiednik architektonicznego Nobla, stanowi uhonorowanie i szczególne docenieni projektów, które wyprzedzają swój czas i wyznaczają kierunki rozwoju współczesnej architektury.

Laureaci tegorocznej Nagrody Pritzkera: Rafael Aranda, Carme Pigem i Ramon Vilalta, fot. Javier Lorenzo Domínguez (źródło: materiały prasowe organizatora)

Laureaci tegorocznej Nagrody Pritzkera: Rafael Aranda, Carme Pigem i Ramon Vilalta, fot. Javier Lorenzo Domínguez (źródło: materiały prasowe organizatora)

Uhonorowani architekci pracują w katalońskim Olot. Współpracują ze sobą od 1988 roku, gdy zdecydowali się powrócić do swojej rodzinnej miejscowości i tam założyć pracownię architektoniczną – RCR Arquitectes. Ich prace starają się nawiązywać do otoczenia, w którym powstają, nie zawłaszczać przestrzeni, tylko odpowiednio umieszczać się w zastanym kontekście.

Nagroda po raz pierwszy została przyznana trzem architektom. Doceniona została ich umiejętność współpracy, uczciwego współdzielenia pracy, odpowiedzialności i sukcesów.

To wielka radość i wielka odpowiedzialność. Jesteśmy podekscytowani, że w tym roku zostali dostrzeżeni trzej profesjonaliści, którzy blisko ze sobą współpracują we wszystkim co robią – powiedziała Pigem, laureatka tegorocznej nagrody.

Nagroda Pritzkera przyznawana jest corocznie od 1979 roku. Jej celem jest uhonorowanie architektów, których praca jest kombinacją talentu, wizji i zaangażowania, które poprzez sztukę architektury wzbogaca otoczenie człowieka.

Nagroda Pritzkera 2017
1 marca 2017 roku
Hyatt Foundation

Dodaj komentarz