Artystyczne miraże

Mia Art Gallery zaprasza na niecodzienny mariaż artystyczny: proza poetycka Andrzeja Saja wraz z fotografiami Janusza Leśniaka, wydawnictwo i wystawa, inspiracja i jej efekt.

Fot. Janusz Leśniak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Janusz Leśniak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czym jest twórczość, jakie ma źródło, z czego wynika potrzeba nazywania słowem, obrazem i dźwiękiem tego, co ulotne, co jest niepokojem, niewyjaśnioną tęsknotą? Kolejna publikacja w ramach Let’s talk about Art! to rzecz o tworzeniu okiem doświadczonego, krytycznego obserwatora twórczości innych, to spotkanie z mitycznym Orfeuszem i jego pasją, jak również z niezwykłymi fotografiami skrywającymi w sobie orfickie tajemnice.

Książka Andrzeja Saja to zbiór tekstów eseistycznych oraz proza poetycka. Zainspirowane greckim mitem o losach Orfeusza i Eurydyki, odnoszą się do współczesnych problemów interpretacji procesu twórczego, w tym „gestu” fotograficznego, warunków, w jakich możliwy jest proces zapisu tego ulotnego wymiaru rzeczywistości, której uosobieniem jest utracona Eurydyka, a fotografie cieni Janusza Leśniaka to inspiracja i ilustracja tego procesu.

Gest Orfeusza
Prezentacja prozy poetyckiej Andrzeja Saja i wystawa fotografii Janusza Leśniaka
Od 4 do 17 marca 2017 roku
mia Art Gallery we Wrocławiu

Dodaj komentarz