Malarskie narracje w CSW Solvay w Krakowie

Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie zaprasza 3 marca na wernisaże wystaw malarstwa Alicji Klimek i Witolda Boguszewskiego.

Zaproszenia na nowe wystawy w CSW Solvay w Krakowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zaproszenia na nowe wystawy w CSW Solvay w Krakowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Malarstwo Alicji Klimek dotyka problemu tożsamości. Autorka posłużyła się, zaczerpniętym z pop kultury motywem foto ścianki – „monidła”, gdzie w zdjęciu lub malowidle jest otwór na twarz, pozwalający „wrzucić” fotografowanego klienta, turystę, w nietypowy, zabawny lub inny, a w każdym razie nienaturalny – kontekst. (Zbigniew Cebula)

O swojej twórczości Witold Boguszewski pisze tak: Przedstawiony cykl obrazów Naturalność Pustki jest konsekwencją poprzednich cykli, jak np.: Nieoznaczoność/Nieokreśloność, czy Przestrzenie Świadomości. Podejmuję w nich temat świadomości i jej percepcji sfery pozawerbalnej. Pozawerbalność niejako z natury jest niewerbalna, dlatego ją w jakimś aspekcie przybliżyć użyłem metody często stosowanej tak w malarstwie zachodnim jak i chińskim-sugestii. Sugestia i analogia pozwalają w pewnym stopniu ustrzec się pułapek oczywistości i nadmiernej narracji.

Alicja Klimek. Monidło
Witold Boguszewski. Naturalność pustki 
Od 3 marca do 3 kwietnia 2017 roku
Wernisaż 3 marca 2017 roku, godz. 19.00
Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie

Dodaj komentarz