W-arte! Romy Gąsiorowskiej rusza w marcu z serią wydarzeń

W-arte! Łowicka 56/3 – nowa przestrzeń na kulturalnej mapie Warszawy założona przez Romę Gąsiorowską rusza wiosną z serią interdyscyplinarnych wydarzeń. W kameralnej kamienicy na Mokotowie będą odbywać się regularnie koncerty, projekcje, spotkania, wystawy, instalacje, dyskusje, a także warsztaty.

„W-arte! Łowicka 56/3” (źródła: materiały prasowe)

„W-arte! Łowicka 56/3” (źródła: materiały prasowe)

3 marca na domowej scenie działań artystycznych wystąpi Iza Lach, która otworzy wiosenny cykl interdyscyplinarnych wydarzeń. Artystka w towarzystwie Adama Lewartowskiego, basisty z L. Stadt, zaprezentuje premierowy materiał z płyty, która jest w fazie przygotowań.

Dwa dni później, 5 marca, W-arte! zaprasza na Spotkanie z książką, którego gościem będzie Aleksandra Cieślak, autorka i ilustratorka Książki do zrobienia, która otrzymała tegoroczne wyróżnienie Bologna Ragazzi Award for Art. Books. Artystka podzieli się historiami z procesu powstawania książki, a także podpowie w jaki sposób rysować aby robić to po swojemu, kształtując własny styl i pomysły. Po spotkaniu zaplanowane są warsztaty, podczas których Aleksandra Cieślak zaprezentuje, jak litery i papier mogą zainspirować do nieoczywistych działań z typografią i ilustracją.

Sobota, 11 marca, zarezerwowana będzie w W-arte! dla kobiet. Tego dnia rano odbędą się Warsztaty z Elementem Żeńskim, którego motywem przewodnim będzie żywienie dla piękna, czyli jak dbać o skórę od wewnątrz. Kuratorkami spotkania będą członkinie Elementu Żeńskiego – Monika Kucel i Paulina Puchalska, a całość poprowadzi Agata Ziemnicka-Łaska, dietetyczka, psycholożka kliniczna, która zajmuje się edukacją żywieniową.

O godz 17.00 odbędą się warsztaty Kawa, wino, seks ze znanym baristą Mateuszem Kubikiem oraz współautorką książki Slow Sex Martą Niedźwiecką.

Dzień później, 12 marca, W-arte! zainauguruje cykl Films For Food poświęcony kulturze kulinarnej, która wychodząc z kina eksploruje różne aspekty kultury, estetyki oraz przemian społecznych. Gośćmi spotkań będą osoby ze świata kuchni oraz sztuki, które dzięki zróżnicowanym obszarom działania stworzą przestrzeń interpretacji filmów o jedzeniu. Podczas pierwszego spotkania odbędzie się pokaz filmu Noma: My Perfect Storm Pierra Deschampsa, po którym będzie można wziąć udział w dyskusji pod hasłem: Can food be art?

W-arte! Łowicka 56/3
Start: 3 marca 2017 roku, godz. 19.30
Warszawa, ul. Łowiecka 56/3

Dodaj komentarz