Dziewczyny górą!

lokal_30 w Warszawie zaprasza 3 marca na otwarcie ekspozycji Przyjaźni moc. Na wystawie zostaną zaprezentowane archiwalne materiały grup Cipedrapskuad, Sędzia Główny, Virgin$ deLuxe Edition oraz Threesome.

 Virgin$ deLuxe Edition (źródło: materiały prasowe organizatora)

Virgin$ deLuxe Edition (źródło: materiały prasowe organizatora)

W twórczości artystów, którzy pojawili się na wystawie w lokalu_30, przewijają się wątki popkultury, stereotypów i ról płciowych oraz specyficzny rodzaj buntu. Artystki przeciwstawiały się m.in. patriarchalnym schematom, akademiom sztuki zdominowanym przez mężczyzn, seksizmowi, ale nie stroniły jednocześnie od poczucia humoru, przewrotności, a nawet wulgarności.

Działalność każdej z grup była długotrwałym procesem, w ramach którego artystki podejmowały gry z cielesnością, wizerunkiem, zawłaszczały kulturowe klisze przypisane płciom komentując relacje i zjawiska z tym związane. Prace powstałe w ramach tych działalności są więc jedynie dokumentacjami dłuższych procesów. Za ich pomocą spojrzymy na twórczość artystek z perspektywy przyjaźni – to ona umożliwiała tak radykalne przekraczanie konwenansów, granic tabu i wstydu.

Przyjaźni moc
Artystki: Cipedrapskuad (Dominika Olszowy, Maria Toboła), Grupa Sędzia Główny (Aleksandra Kubiak, Karolina Wiktor), Threesome (Karolina Dryps, Lonia Kaniuk, Karolina Mełnicka), Virgin$ deLuxe Edition (Ada Karczmarczyk, Aneta Ptak-Rufino)
Kurator: Tomek Pawłowski
Od 3 marca do 29 kwietnia 2017 roku
Otwarcie wystawy: 3 marca 2017 roku, godz. 19.00
lokal_30 w Warszawie

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR