Michał Kokot i Fale już w marcu w Wozowni

3 marca w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu otwarte zostaną dwie nowe wystawy – obie ściśle związane ze środowiskiem toruńskim.

Michał Kokot, „Pasterz owiec przez całe życie”, 1969 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michał Kokot, „Pasterz owiec przez całe życie”, 1969 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pierwsza z nich to prezentacja prac Michała Kokota Z obłokami grałem w karty, która przywołuje postać silnie związaną z Toruniem i wrosłą na stałe w kontekst artystyczny regionu. Na ekspozycji zostaną zaprezentowane prace fotograficzne i malarskie z całego okresu działalności artysty, m.in. fotogramy powstałe w czasie współpracy z grupą Zero-61.

Druga z ekspozycji to Fale – wystawa pracowników Zakładu Plastyki Intermedialnej Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Współtworzy ją grupa ludzi w różnym wieku i z różnym doświadczeniem. Jak podkreśla kuratorska ekspozycji, Dorota Chilińska, Fale to zderzenie pokoleń i poglądów, ale też punkt wyjścia do pochylenia się nad pracą nauczyciela, która opiera się przede wszystkim na budowaniu relacji z drugim człowiekiem.

Artyści: Krzysztof Białowicz, Dorota Chilińska, Witold Chmielewski, Joanna Chołaścińska, Szymon Chyliński, Witold Jurkiewicz, Anna Kola, Wiesław Smużny, Arkadiusz Soroka, Radosław Staniec, Marian Stępak, Maria Szczodrowska, Tomasz Wlaźlak

„Fale” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Fale” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michał Kokot. Z obłokami grałem w karty
Fale. Wystawa pracowników Zakładu Plastyki Intermedialnej Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu
Od 3 marca do 2 kwietnia 2017 roku
Wernisaż: 3 marca 2017 roku, godz. 18.00
Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu

Dodaj komentarz