Rozdano Nagrody PSC

26. lutego odbyła się piąta Gala Nagród PSC (Polish Society of Cinematographers). W wyniku głosowania członków Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych branżową nagrodę przyznano Pawłowi Dyllusowi za zdjęcia do Jestem mordercą w reżyserii Macieja Pieprzycy. Podczas uroczystości nagrody otrzymali również Zbigniew Preisner oraz Krzysztof Ptak.

Nagroda PSC (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nagroda PSC (źródło: materiały prasowe organizatora)

Paweł Dyllus jest twórcą zdjęć do takich produkcji jak: Sezon na kaczki, Chce się żyć, Yuma czy Emilka płacze. W tym roku pokonał on czterech innych nominowanych: Jerzego Zielińskiego (Letnie przesilenie), Sławomira Idziaka (Opowieść o miłości i mroku), Kacpra Fertacza (Ostatnia rodzina) oraz Piotra Sobocińskiego Jr (Wołyń).

Nagroda Specjalna PSC została wręczona Zbigniewowi Preisnerowi, jednemu z najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej. Za swoją pracę Preisner otrzymał liczne międzynarodowe nagrody, m.in. dwa Cezary oraz trzy nagrody Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Los Angeles. Był również dwukrotnie nominowany do Złotych Globów.

Pośmiertną Nagrodę PSC za Całokształt Twórczości przyznano Krzysztofowi Ptakowi. W środowisku filmowym znany był z niezwykłego zmysłu wizualnego, a jako pionier wykorzystywania technologii cyfrowych przeniósł polską kinematografię w nową erę. Jego współpracownicy podkreślają absolutną filmową intuicję i talent do wyszukiwania nietypowych rozwiązań, które najlepiej służyły opowiadanej historii.

Rozdanie Nagród PSC
26 luty 2017 roku
Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych
Warszawa

Dodaj komentarz