Rozdano Nagrody PSC

26. lutego odbyła się piąta Gala Nagród PSC (Polish Society of Cinematographers). W wyniku głosowania członków Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych branżową nagrodę przyznano Pawłowi Dyllusowi za zdjęcia do Jestem mordercą w reżyserii Macieja Pieprzycy. Podczas uroczystości nagrody otrzymali również Zbigniew Preisner oraz Krzysztof Ptak.

Nagroda PSC (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nagroda PSC (źródło: materiały prasowe organizatora)

Paweł Dyllus jest twórcą zdjęć do takich produkcji jak: Sezon na kaczki, Chce się żyć, Yuma czy Emilka płacze. W tym roku pokonał on czterech innych nominowanych: Jerzego Zielińskiego (Letnie przesilenie), Sławomira Idziaka (Opowieść o miłości i mroku), Kacpra Fertacza (Ostatnia rodzina) oraz Piotra Sobocińskiego Jr (Wołyń).

Nagroda Specjalna PSC została wręczona Zbigniewowi Preisnerowi, jednemu z najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej. Za swoją pracę Preisner otrzymał liczne międzynarodowe nagrody, m.in. dwa Cezary oraz trzy nagrody Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Los Angeles. Był również dwukrotnie nominowany do Złotych Globów.

Pośmiertną Nagrodę PSC za Całokształt Twórczości przyznano Krzysztofowi Ptakowi. W środowisku filmowym znany był z niezwykłego zmysłu wizualnego, a jako pionier wykorzystywania technologii cyfrowych przeniósł polską kinematografię w nową erę. Jego współpracownicy podkreślają absolutną filmową intuicję i talent do wyszukiwania nietypowych rozwiązań, które najlepiej służyły opowiadanej historii.

Rozdanie Nagród PSC
26 luty 2017 roku
Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych
Warszawa

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR