• 2017-02-27

Wystawa Piotr Szulkin: GOES BY

28 lutego w Muzeum Kinematografii w Łodzi odbędzie się wernisaż wystawy prac plastycznych Piotra Szulkina, zatytułowanej Piotr Szulkin: GOES BY. Po wernisażu odbędzie się spotkanie z autorem i pokaz filmu Piotra Szulkina Ubu Król.

Piotr Szulkin: GOES BY (źródło: materiały prasowe organizatora)

Piotr Szulkin: GOES BY (źródło: materiały prasowe organizatora)

Piotr Szulkin, artysta obrazu i słowa, twórca o niezwykłej wyobraźni, jest absolwentem Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi i jej wykładowcą. Reżyser, scenarzysta, prozaik w filmie zasłynął filmami: Golem, Wojna światówNastępne stulecie, O-Bi, O-Ba. Koniec cywilizacji i Ga, ga. Chwała bohaterom. Założenia science-fiction przefiltrował przez właściwą swojej twórczości plastyczność i oniryczność tworząc unikatowy – autorski – filmowy język, którym zachwycili się i krytycy i widzowie.

Piotr Szulkin był wielokrotnie nagradzany za swoje filmy – jest m.in. laureatem Brązowych Lwów Gdańskich na 7. Festiwalu Filmowym z 1980. Nagrodę otrzymał za swój debiut – film Golem. Za scenariusz do tego filmu w roku 1981 otrzymał Grand Prix i wyróżnienie FIPRESCI na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Madrycie. Rok później, w 1982, na tym samym festiwalu otrzymał Grand Prix oraz nagrody za reżyserię i scenariusz filmu Wojna światów – Następne stulecie; tego samego roku na Międzynarodowym Festiwalu filmowym w Trieście otrzymał Nagrodę Specjalną Jury.

Piotr Szulkin: GOES BY
Wernisaż, projekcja filmu i spotkanie z autorem: 28 lutego 2017 roku, godz. 17.00
Muzeum Kinematografii w Łodzi

Dodaj komentarz