• 2017-02-27

Festiwal Ethniesy 5 – ludowe brzmienie w Bydgoszczy

22 marca rusza 5. edycja festiwalu Ethniesy, który odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. To jedyne tak duże wydarzenie poświęcone polskiej tradycyjnej muzyce ludowej odbywające się w tej części kraju.

Festiwal Ethniesy 5 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Ethniesy 5 (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tym roku organizatorzy wydłużyli czas trwania festiwalu, aby wspólnie cieszyć się i bawić przez blisko tydzień. Podczas przeglądu będzie można przekonać się o bogactwie tradycyjnej muzyki ludowej pochodzącej z różnych regionów Polski. Będzie można również uczestniczyć w koncertach najlepszych artystów, którzy pełnymi garściami czerpią z dorobku kultury ludowej, przefiltrowanej przez współczesną wrażliwość i doświadczenia.

Tegoroczne Ethniesy rozpoczną się mocnym akcentem – występem Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. W kolejnych dniach zagra Żywizna, Lautari z projektem Dżezbandyta, Janusz Prusinowski Kompania i Zofia Bernad z Tradycyjnymi Pieśniami Lubelszczyzny. Do Bydgoszczy przyjedzie także Ola Bilińska z płytą Libelid i pieśniami  miłosnymi jidysz oraz Adam Strug, który zaśpiewa tradycyjne polskie pieśni a capella.

Festiwal Ethniesy 5
Od 22 do 26 marca 2017 roku
Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Dodaj komentarz