Skocz ze spadochronem tej wiosny!

Lubisz wyzwania? Chcesz zrobić coś jedynego w swoim rodzaju? Pomyśl o skoczeniu ze spadochronem! Aby to zrobić, nie musisz jednak wcale wybierać się na drogi kurs, ponieważ możesz zamiast niego zdecydować się na skok tandemowy wraz z instruktorem. Dzięki niemu doświadczysz tych samych doznań, co prawdziwy skoczek!

Skok spadochronowy w tandemie (źródło: materiały prasowe)

Skok spadochronowy w tandemie (źródło: materiały prasowe)

Jeżeli dotychczas skoki spadochronowe kojarzyły ci się wyłącznie z rozrywką zarezerwowaną dla wybranych, czas zmienić swoje zdanie. Poprzez skoki tandemowe praktycznie każdy z nas może skoczyć w przestworza i to be żadnego szczególnego przygotowania, na przykład czasochłonnych szkoleń, badań lekarskich, treningów. W tandemie skacze się z instruktorem, który jest odpowiedzialny za kwestie techniczne skoku, więc samemu trzeba przejść tylko krótki instruktaż bezpieczeństwa. Pasażer tandemu oraz instruktor są ze sobą złączeni specjalną uprzężą tandemową, która zapewnia pełne bezpieczeństwo.

Jak skacze się z instruktorem?

Tandem nie jest nowością. Stosowany jest już od wielu lat, ale dopiero w ostatnim czasie stał się tak popularny. Jest to w szczególności kwestia malejących cen, ponieważ teraz wystarczy tylko około 500 złotych, aby zasmakować w podniebnej przygodzie. Zanim jednak ją zaczniemy, konieczne jest wykonanie rezerwacji. Na szczęście, to żaden problem, ponieważ można zrobić ją on-line. Wystarczy wskazać na optymalną datę i wybrać rodzaj skoku.

W tandemie, jak już wspomnieliśmy, skacze się w uprzęży podpiętej do instruktora. To na jego plecach znajdują się też spadochron z automatem. Skoki odbywają się z samolotu lecącego na wysokości wynoszącej 3000 lub 4000 metrów nad poziomem ziemi. Wysokość wyskoku jest tutaj bardzo ważna, jako że to od niej zależy czas swobodnego spadania. Dla wielu to ten najbardziej ekscytujący i niezapomniany moment lotu, gdy spada się z prędkością dochodzącą nawet do 200 kilometrów na godzinę w kierunku lądowiska. Swobodne spadanie trwa od 30 sekund przy wyskoku z 3000 metrów do 60 sekund przy 4000 metrach.

Gdy skoczkowie osiągną już odpowiedni poziom wynoszący około 1500 metrów nad poziomem ziemi, instruktor otwiera spadochron. Wtedy następuje już wolniejsze opadanie na otwartej czaszy aż do lądowania. Nie trzeba obawiać się kontuzji przy lądowaniu, ponieważ jest ono miękkie i nad wszystkim czuwa instruktor.

Ceny skoków tandemowych

Za przeżycie takiej niesamowitej przygody wcale nie musimy płacić dużo. Jak już wcześniej napisaliśmy, ceny zaczynają się od około 500 złotych w przypadku skoku z 3000 metrów, natomiast za skok wyższy, z 4000 metrów, trzeba będzie zapłacić około 700 złotych. Można też dokupić usługę rejestracji skoku, aby otrzymać niesamowite zdjęcia i filmy ze swojego wyczynu. To dodatkowy koszt około 250 złotych.

Jeżeli chcesz wypróbować skoki tandemowe, nie czekaj, ale już teraz wykonaj rezerwację na nowy sezon rozpoczynający się wiosną. Wybierz Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive” z siedzibą na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem. Organizuje on także skoki w Gliwicach, Przasnyszu i Pruszczu Gdańskim.

1 komentarz do artykułu “Skocz ze spadochronem tej wiosny!”

  1. Arleta

    W sierpniu skakałam ze spadochronem i naprawdę polecam to coś niesamowitego. Teraz mam zamiar pojechać do Leszna, by spróbować jak to jest latać w zamkniętym tunelu, gdzie unosi powietrze.

Dodaj komentarz