Jerzy Franczak poprowadzi weekendowe warsztaty pisania

25 lutego rozpoczną się weekendowe warsztaty w ramach odbywających się cyklicznie Kursów Kreatywnego Pisania.

Jerzy Franczak, fot. Piotr Kaliński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jerzy Franczak, fot. Piotr Kaliński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pierwszym gościem kursów będzie Jerzy Franczak – prozaik, eseista i literaturoznawca, a także wykładowca creative writing na Uniwersytecie Jagiellońskim, który jeszcze w lutym zabierze uczestników warsztatu w podróż po świecie pisania o emocjach. Pisarz opowie jak przekładać emocje na tekst. Dowiemy się m.in., jak wodzić czytelnika za nos oraz jak sprawić, żeby emocjonalny przekaz w tekście nie był oczywisty, a jednocześnie nie pozwalał o sobie zapomnieć. Efektem zajęć będą nowo napisane fragmenty.

Bohaterem marcowych zajęć będzie Max Cegielski – dziennikarz, pisarz i podróżnik, prezenter radiowy i telewizyjny, a także autor bloga Maxmasala, który poprowadzi warsztaty pisania podróżniczego.

Z kolei wiosna upłynie pod znakiem dwudniowych warsztatów pisania z reporterami „Dużego Formatu”. Zajęcia poprowadzi Anna Śmigulec, Renata Radłowska oraz Konrad Oprzędek – nagradzani dziennikarze najważniejszych magazynów w Polsce (m.in. „Duży Format”, „Wysokie Obcasy”, „Newsweek”) oraz autorzy książek.

W kwietniu opowiedzą m.in. jak szukać tematu na reportaż, jak rozmawiać z bohaterem oraz jak uczyć się reportażu na cudzych tekstach.

Kursy Kreatywnego Pisania. Kraków Miasto Literatury UNESCO
Początek: 25 lutego 2017 roku, godz. 11.00
Organizator: Krakowskie Biuro Festiwalowe, ul. Wygrana 2

Dodaj komentarz