Dyplomy, które warto zobaczyć

Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza do Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu na wystawę najlepszych prac dyplomowych studentów kierunków: Malarstwa, Grafiki, Rzeźby, Edukacji Artystycznej oraz Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki.

„Dyplom 2016” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Dyplom 2016” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W sumie prezentowanych będzie ponad 50 prac z 11 specjalności a najlepsze z nich zostaną nagrodzone medalami i wyróżnieniami: Medalem im. Tymona Niesiołowskiego za najlepszy dyplom na kierunkach: Malarstwo, Grafika, Rzeźba; Medalem Janusza Boguckiego za najlepszy dyplom artystyczny i pracę teoretyczną na kierunku Edukacja Artystyczna; Wyróżnieniem im. Josepha Saundersa za najlepsze prace teoretyczne z zakresu historii sztuki mające na celu promocję intelektualnych osiągnięć absolwentów kierunków artystycznych UMK oraz Wyróżnieniem im. Leona Torwirta przyznawane za najlepsze dyplomy absolwentom kierunku Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki.

Tegoroczne dyplomy zasługują na szczególną uwagę. Wyróżnia je nie tylko wysoki poziom artystyczny, ale również odważne wykorzystanie mediów i poszerzanie granic dyscyplin. Młodzi poszukują różnorodnych i indywidualnych sposobów wypowiedzi: eksperymentują, łączą i przekształcają media, by móc wypowiedzieć się w najbardziej osobisty i własny sposób. Wśród prac znajdują się takie, które zaskakują bogactwem środków, niemal barokowym przepychem, inne są oszczędne, niemal ascetyczne w formie.

Wystawa / Dyplom 2016
Od 17 lutego do 5 marca 2017 roku
Finisaż: 3 marca 2017 roku, godz. 13.30
CSW Znaki Czasu w Toruniu

Dodaj komentarz