Teren prywatny w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina zaprasza na wernisaż wystawy Teren prywatny Katarzyny Józefowicz, który odbędzie się w czwartek 23 lutego. Artystka na cele wystawy zaaranżuje przestrzeń galerii, zamieniając jej fragmenty w teren prywatny.

Katarzyna Józefowicz, „Teren prywatny” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Katarzyna Józefowicz, „Teren prywatny” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Katarzyna Józefowicz o swojej twórczości mówi: W swoich realizacjach często odchodzę od wyrazistej formy, budując rozedrganą i rozbudowaną strukturę, która wchodzi w odczuwalną interakcję z przestrzenią. Przenika się z nią i współkonstruuje budowane prace. Spotkanie z przestrzenią wyznacza ramy tworzonych realizacji oraz zakreśla obszary, w które wbudowuję ich składowe elementy. Zagospodarowując spotkaną przestrzeń, tworzę miejsca – fragmenty przestrzeni jej podporządkowane.

Na wystawie Teren prywatny w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu od 23 lutego do 8 kwietnia będzie można zobaczyć prace z cyklów: habitat, dywan czy zwoje oraz jej Teren prywatny i miłość. Twórczość Katarzyny Józefowicz skupiona jest wokół problemów: przestrzeni, wieloelementowości, samowystarczalności, codzienności, obserwacji, kolekcjonowania i metody pracy.

Katarzyna Józefowicz. Teren prywatny 
Od 23 lutego do 8 kwietnia 2017 roku
Wernisaż 23 lutego 2017 roku, godz. 19.00
Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

Dodaj komentarz