Konkurs Czułe Metropolie czeka na zgłoszenia

Trwa nabór scenariuszy i filmowców do drugiej edycji międzynarodowego projektu Czułe Metropolie: Warszawa–Budapeszt. W marcu 36 filmowców z Polski i Węgier weźmie udział w warsztatach, które odbędą się w Budapeszcie.

Czułe Metropolie: Warszawa – Budapeszt (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czułe Metropolie: Warszawa – Budapeszt (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czułe Metropolie (Tender Metropolis), to druga edycja konkursu i warsztatów filmowych, których tematem przewodnim jest miasto.  W trakcie kilku dni, uczestnicy podzieleni na filmowe ekipy zrealizują krótkie dzieła, na podstawie najlepszych scenariuszy wybranych przez jury. Pokaz etiud odbędzie się podczas 23. Polskiej Wiosny Filmowej w Budapeszcie.

Miasta, stolice często funkcjonują w naszych głowach jak prawdziwi bohaterowie, których kochamy, albo wręcz przeciwnie. Te silne emocje są związane z historiami tych miast i naszymi osobistymi doświadczeniami. Czułe Metropolie obejmują fenomen „odczuwania” miasta – jego historii, mieszkańców, w tym nas samych – mówi Urszula Heuwinkel, współtwórczyni projektu.

Pierwszy etap projektu skierowany jest dla scenarzystów krótkich, 10 minutowych filmów, które opowiedzą ciekawą, usytuowaną w mieście historię. Motywem przewodnim konkursu jest hasło: My new life.  Scenariusze można wysyłać do 1 marca.

Drugi etap projektu przeznaczony jest dla niezależnych i początkujących filmowców, którzy w kilkunastoosobowych grupach będą pracować nad realizacją, produkcją i postprodukcją filmów na podstawie trzech najlepszych scenariuszy. Warsztaty odbędą się w Budapeszcie od 14 marca do 19 marca. Nad realizacją filmów czuwać będą doświadczeni opiekunowie artystyczni m.in. Roman Przylipiak, Maciej Michalski i Sebastian Buttny. Aplikacje do członków ekip filmowych przyjmowane są do 24 lutego.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej

Czułe Metropolie: Warszawa–Budapeszt
Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster
Od lutego do marca 2017 roku

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR