Konkurs Czułe Metropolie czeka na zgłoszenia

Trwa nabór scenariuszy i filmowców do drugiej edycji międzynarodowego projektu Czułe Metropolie: Warszawa–Budapeszt. W marcu 36 filmowców z Polski i Węgier weźmie udział w warsztatach, które odbędą się w Budapeszcie.

Czułe Metropolie: Warszawa – Budapeszt (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czułe Metropolie: Warszawa – Budapeszt (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czułe Metropolie (Tender Metropolis), to druga edycja konkursu i warsztatów filmowych, których tematem przewodnim jest miasto.  W trakcie kilku dni, uczestnicy podzieleni na filmowe ekipy zrealizują krótkie dzieła, na podstawie najlepszych scenariuszy wybranych przez jury. Pokaz etiud odbędzie się podczas 23. Polskiej Wiosny Filmowej w Budapeszcie.

Miasta, stolice często funkcjonują w naszych głowach jak prawdziwi bohaterowie, których kochamy, albo wręcz przeciwnie. Te silne emocje są związane z historiami tych miast i naszymi osobistymi doświadczeniami. Czułe Metropolie obejmują fenomen „odczuwania” miasta – jego historii, mieszkańców, w tym nas samych – mówi Urszula Heuwinkel, współtwórczyni projektu.

Pierwszy etap projektu skierowany jest dla scenarzystów krótkich, 10 minutowych filmów, które opowiedzą ciekawą, usytuowaną w mieście historię. Motywem przewodnim konkursu jest hasło: My new life.  Scenariusze można wysyłać do 1 marca.

Drugi etap projektu przeznaczony jest dla niezależnych i początkujących filmowców, którzy w kilkunastoosobowych grupach będą pracować nad realizacją, produkcją i postprodukcją filmów na podstawie trzech najlepszych scenariuszy. Warsztaty odbędą się w Budapeszcie od 14 marca do 19 marca. Nad realizacją filmów czuwać będą doświadczeni opiekunowie artystyczni m.in. Roman Przylipiak, Maciej Michalski i Sebastian Buttny. Aplikacje do członków ekip filmowych przyjmowane są do 24 lutego.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej

Czułe Metropolie: Warszawa–Budapeszt
Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster
Od lutego do marca 2017 roku

Dodaj komentarz