Prace studentów Mirosława Bałki i Piotra Jarnuszkiewicza w Galerii Salon Akademii

Od 27 lutego będzie można obejrzeć w Galerii Salon Akademii wystawę prac absolwentów wywodzących się z pracowni Mirosława Bałki i Piotra Jarnuszkiewicza. Ekspozycja zatytułowana jest enigmatycznie – ABS_2067.

Philippe Rębosz, „And all my friends are dead”, akryl i olej na płótnie, 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Philippe Rębosz, „And all my friends are dead”, akryl i olej na płótnie, 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa ABS_2067 jest projektem zrealizowanym wspólnie z absolwentami Wydziału Sztuki Mediów ASP w Warszawie. Pomysłodawcy koncepcji Mirosław Bałka oraz Piotr Jarnuszkiewicz chcą zwrócić uwagę na kwestię odpowiedzialność Akademii za proces kształcenia studentów i ich obecność w świecie artystycznym, zarówno w Polsce jak i za granicą.

Punktem wyjścia było pytanie w jaki sposób absolwenci widzą świat i samych siebie za 50 lat, a także to w jaki sposób proces kształcenia wpłynął na nich i przygotował do funkcjonowania w świecie artystycznym. Wystawa ABS_2067 to projekt wskazujący, że zajmowanie się sztuką to wybór determinujący praktycznie całe życie.

W wystawie udział biorą: Justyna Łoś, Marcin Góralski, Laura Grudniewska, Karolina Hałatek, Magdalena Lara, Jakub Laskowski, Iwo Rachwał, Phillippe Rebosz, Maciej Szczęśniak, Agnieszka Zalotyńska.

Koordynatorzy: Mirosław Bałka, Piotr Jarnuszkiewicz

Więcej o wystawie ABS_2067 w serwisie Wydarzenia.o.pl

ABS_2067
Otwarcie: 24 lutego 2017, godz. 18.00
Wystawa czynna: od 27 lutego do 17 marca 2017 roku
Galeria Salon Akademii. Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Krakowskie Przedmieście 5

Dodaj komentarz