IX odsłona Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie

Rusza IX edycja Konkursu na Wspieranie Produkcji Filmowej. Celem Konkursu jest finansowe i logistyczne wspieranie produkcji filmowych związanych z Krakowem i Małopolską.

„Czerwony kapitan”, reż. Michal Kollár (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Czerwony kapitan”, reż. Michal Kollár (źródło: materiały prasowe organizatora)

Produkcje filmowe realizowane w Małopolsce mogą przyczynić się do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji regionu, a także do podkreślania jego pozytywnego wizerunku. Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego jest związanie produkcji z Krakowem i/lub województwem małopolskim, zarówno poprzez tematykę, jak i twórców, ale przede wszystkim poprzez miejsce realizacji filmu.

W poprzednich edycjach w ramach Konkursu na Wspieranie Produkcji Filmowej zwyciężyły znakomite produkcje, takie jak m.in.: Pod Mocnym Aniołem Wojtka Smarzowskiego; nagrodzona wieloma prestiżowymi nagrodami Obława Marcina Krzyształowicza; doceniony w Polsce i za granicą debiut fabularny Marcina Koszałki Czerwony Pająk; jedna z najbardziej oryginalnych hybryd gatunkowych ostatnich lat, film Marcina Wrony, Demon; pełnometrażowy debiut fabularny Grzegorza Zaricznego Fale oraz mocny thriller utrzymany w najlepszym skandynawskim stylu Czerwony kapitan Michala Kollára. 3 marca do kin w całej Polsce trafi film w reżyserii Marie Noëlle – Maria Skłodowska-Curie, który został wyłoniony w ramach VII Konkursu na Wspieranie Produkcji Filmowej.

IX edycja Konkursu na Wspieranie Produkcji Filmowej
Zgłoszenia: do 10 marca 2017 roku
Kraków

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR