Kawa a może herbata z ekspresu – w domu czy na mieście?

Dobry ekspres do kawy kosztuje, jednak daje tyle komfortu dla prawdziwych smakoszy kawy, że wydatek na ten sprzęt jest jak dla nich opłacalny. Gdyby bowiem za każdym razem, kiedy mają ochotę na kawę, wychodzili wypić ją na mieście, wtedy dopiero musieliby się liczyć ze sporymi rachunkami. Więc kiedy nie możesz żyć bez kawy, która podnosi nie tylko ciśnienie, ale daje potężny zastrzyk dopaminy, wyposażającej w radość na cały dzień, pomyśl o zrealizowaniu marzenia o zakupie dobrego ekspresu do jej wykonania u siebie w domu.

(źródło: materiały prasowe)

(źródło: materiały prasowe)

Preludium – kawa na początek dnia

Kawę o takiej właśnie nazwie znajdziemy wśród bogatej oferty kaw do ekspresów Nescafe Dolce Gusto. Preludio jest czarną kawą o wyjątkowo łagodnym smaku. To mieszanka ziaren z południowej i środkowej Ameryki oraz Azji o specjalnej kompozycji. Łagodnie palona, o delikatnym aromacie, wyczuwalnym w zapachu o zbożowo-karmelowych nutach. W kawie Preludio nie wyczuwa się nawet cienia goryczy, a gdy dodane zostanie do niej jeszcze mleko, kawowy napój zyskuje na wyjątkowej jedwabistej gładkości.

Kawa Preludio występuje w ofercie Dolce Gusto w wariancie 300 ml. Jest zatem idealna do dużego kubka przy porannym śniadaniu albo na pierwsze chwile w pracy. Preludio ma też delikatną kawową piankę crema. Hermetycznie zamknięte kapsułki w 100% zatrzymują świeżość kawy. To ta tajemnica, dzięki której można rozkoszować się pełnią aromatu za każdym razem, kiedy tylko przyjdzie na kolejną porcję ochota.

(źródło: materiały prasowe)

(źródło: materiały prasowe)

Espresso – łyk dobrego nastroju

Są przeróżne rodzaje kaw, których formuły opracowane zostały przez wysokiej klasy baristów. Właściwie jest to po prostu napój z ziaren, które rosną w naturalnych warunkach przyrody, na wyselekcjonowanych plantacjach. A jednak to odpowiednie zasady palenia kawy i różne kompozycje jej różnych gatunków sprawiają, że istnieje nieprzebrane źródło rodzajów tego urzekającego swoim smakiem, ale też konsystencją i aromatem wprost zaczarowanego ciemnego płynu.

Kawy Nescafe Dolce Gusto swoje smaki wywodzą z Włoch. Włoskie Espresso świetnie modeluje nastroje na przestrzeni całego dnia. Mając w domu swój ekspres do kawy od Nescafe Dolce Gusto, można rozkoszować się jego różnymi smakami. Jednym z bardziej esencjonalnych jest Ristretto. To wyrazista włoska kawa z… charakterem. Wymaga zaledwie 40 ml wody do jej zaparzenia. Kremową konsystencję i bogaty aromat, zawdzięcza harmonijnej mieszance ziaren Arabica i Robusta. Kompozycję kawy o wyjątkowej intensywności odnaleźć można w Ristretto Ardenza. To Espresso urzeka połączeniem smaku słodkich, suszonych owoców, które wspaniale skomponowano z nutą lukrecji, jałowca oraz pieprzu. Pikantny, długotrwały posmak nie da się porównać z niczym innym. Esencjonalna Ardenza ceniona jest przez wielbicieli bardzo mocnego smaku Espresso. Ponieważ przeciwieństwa lubią się przyciągać, intensywność i wytrawny charakter Espresso twórcy Dolce Gusto postanowili połączyć się z urzekającym smakiem karmelu. Zniewalający efekt, jaki powstał z tego połączenia jest wprost rozkoszny. Espresso Caramel to łyk małej czarnej kawy o karmelowym smaku, która może nie tylko pobudzić ale i rozanielić całkiem sporą nutą słodyczy.

(źródło: materiały prasowe)

(źródło: materiały prasowe)

Latte Macchiato na celebrowanie chwili

Któż nie lubi zrobić sobie od czasu do czasu przyjemności piękną, harmonijną kompozycją Latte Macchiato? Latte Dolce Gusto z domieszką wanilii łączy w sobie intensywność Espresso z delikatnością mlecznej pianki. Unoszący się nad kawą waniliowy aromat pozwala się na chwilę rozmarzyć. Latte Macchiato w dosłownym tłumaczeniu z języka włoskiego to po prostu „zabarwione mleko”, do którego wlano dosłownie “naparstek” mocnego, intensywnego Espresso. W efekcie końcowym, powstający ze specjalnego ekspresu perfekcyjny napój o trzech wyrazistych warstwach, cieszy zarówno podniebienie jak i oko. W przezroczystej wysokiej szklance Latte Macchiato urzeka swą harmonią, którą po pracowitym dniu mamy ochotę się napawać, by wyrównać emocjonalny balans.

Herbata z ekspresu

To jeszcze jeden argument za tym, że warto w domowym zaciszu korzystać ze zdobyczy cywilizacji. Nie tylko kawa, ale też herbata może zaskoczyć swym niepowtarzalnym smakiem, kiedy poda się ją ze specjalnych kapsułek Dolce Gusto. Propozycje orientalnych smaków, takie jak Marrakesh Style Tea w niezwykły sposób łączy świeżość herbaty – w przypadku tej akurat – zielonej z naturalnym chłodem mięty, zwieńczonych aksamitną, gęstą pianką na wierzchu napoju. Tradycyjna marokańska receptura, która czyni tę herbatę mocno rozgrzewającą i orzeźwiającą sprawia, że można poczuć choć odrobinę magii i np. pogrążyć w medytacji czy usiąść wieczorem z dobrą książką w wygodnym fotelu pod ciepłym pledem.

Kawa z ekspresu, ale nie tylko, bo także herbata – to dziś taki mały luksus dnia codziennego w zasięgu naszej ręki w domowych pieleszach. Warto przemyśleć, czy taka inwestycja nam się opłaca z punktu widzenia stałej dawki dobrego nastroju tak potrzebnego nam w pracy i życiu rodzinnym. Konfrontacja z kosztem finansowym może okazać się wręcz nieoceniona.

Dodaj komentarz