Malarskie maskowanie

Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie zaprasza od 17 lutego na dwie nowe wystawy malarstwa: Hanny Rozpary i Przemka Kmiecia.

Hanna Rozpara (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hanna Rozpara (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hanna Rozpara porusza trudne tematy związane z wojną, przemijaniem i śmiercią milionów istnień. Na wystawie będzie można zobaczyć cykl obrazów poświęconych tematowi maskowania – artystkę interesuje głównie maskowanie wojskowe, używane podczas działań wojennych. Jej obrazy, przedstawiające nawarstwione elementy pejzażu, rysunek skóry czy ukryte postaci zbliżają się do abstrakcji, ale jako takie są kontynuacją zainteresowania artystki tematyką wojenną.

Hanna Rozpara –  urodziła się w 1990 roku w Sosnowcu. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej, pracę dyplomową wykonała w pracowni technik graficznych w 2009 r. Jest absolwentą Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na Wydziale Artystycznym, na kierunku Grafika Warsztatowa, oraz Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Nauk Społecznych, na kierunku Historia Sztuki.

Przemek Kmieć –  urodził się w 1979 w Puławach. W 2004 ukończył ASP w Krakowie na Wydziale Malarstwa (pracownia prof. Leszka Misiaka). W 2006 współzałożyciel galerii Cellar Gallery w Krakowie. W 2009 uzyskał stopień doktora na macierzystej uczelni. Od 2011 asystent w pracowni rysunku na Wydziale Intermediów w Krakowie. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem.

Przemek Kmieć, „By surprise” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przemek Kmieć, „By surprise” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hanna Rozpara. Malarskie maskowanie
Od 12 lutego do 10 marca 2017 roku
Przemek Kmieć. Malaise
Od 17 lutego do 13 marca 2017 roku
Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR