Piękne widoki Mieczysława Karłowicza

Na zakończenie obchodów 140. rocznicy urodzin Mieczysława Karłowicza Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało wyjątkową publikację – album Widok piękny bez zastrzeżeń. Fotografia tatrzańska Mieczysława Karłowicza.

„Widok piękny bez zastrzeżeń. Fotografia tatrzańska Mieczysława Karłowicza” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

„Widok piękny bez zastrzeżeń. Fotografia tatrzańska Mieczysława Karłowicza” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Album zawiera liczne zdjęcia Tatr wykonane przez Mieczysława Karłowicza podczas górskich wypraw, przede wszystkim unikatowe fotografie pochodzące z prywatnych albumów kompozytora, opatrzone jego własnoręcznymi podpisami, udostępnione przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie.

Książkę otwiera esej Justyny Nowickiej, omawiający konteksty fotograficznej twórczości Karłowicza, a zamyka relacja Mariusza Zaruskiego, pioniera taternictwa i przyjaciela kompozytora, który pierwszy ruszył mu z pomocą i przewodził akcji ratunkowej.

W albumie znajdują się także wspomnienia z górskich wędrówek, które kompozytor publikował w „Taterniku” i „Pamiętniku Towarzystwa Tatrzańskiego”, bogaty materiał ilustracyjny oraz kronika najważniejszych wydarzeń z życia Mieczysława Karłowicza.

Widok piękny bez zastrzeżeń. Fotografia tatrzańska Mieczysława Karłowicza
Premiera: luty 2017 roku
Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Dodaj komentarz