• 2017-02-15

Dekonstruktura Elżbiety Cios

W Galerii Design UAP w Poznaniu prezentowana będzie wystaw kolekcji ubiorów i wzorów stworzonych według oryginalnej technologii, opracowanej przez Elżbietę Cios. Podczas otwarcia wystawy część projektów zostanie zaprezentowana w ramach pokazu przez profesjonalne modelki.

Elżbieta Cios, Dekonstruktura (źródło: materiały prasowe organizatora)

Elżbieta Cios, Dekonstruktura (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dekonstruktura (dekonstrukcja+struktura) jest ideą projektową związaną z artystycznym poszukiwaniem w obszarze tkaniny eksperymentalnej, ubioru i obiektu. Stwierdzenie „czy można ubrać się w kartkę papieru” stało się źródłem inspiracji i impulsem do wyboru twórczego medium – zdezaktualizowanych, zadrukowanych stron z błyszczących magazynów poświęconych modzie. Uzyskana materia jest wynikiem opracowania autorskiej techniki dekonstrukcji druku i możliwości utrwalenia papieru w postaci tkaniny unikatowej. Cykl projektowy prezentujący kolekcję ubiorów i wzorów jest fragmentem rozbudowanej idei, możliwej do kontynuacji na wielu płaszczyznach artystycznych i projektowych.

Elżbieta Cios, (1983) ukończyła studia doktoranckie na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu w dyscyplinie sztuki projektowe, który został wyróżniony przez Radę Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii UAP oraz był nominowany do Nagrody Prezesa Rady Ministrów w 2016 roku. Jest adiunktem w Pracowni Ubioru Unikatowego, współtwórcą projektu Laboratorium Kreatywnego Ubioru (2013). Studiowała na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i RESAD w Madrycie (2005-2010). Napisała najlepszy dyplom magisterski o specjalności projektowanie scenografii, nominowany w 30. Edycji Konkursu im. Marii Dokowicz. Od 2010 roku współpracuje z Teatrem Atofri, gdzie tworzy scenografie i kostiumy do spektakli dla widzów najmłodszych, wielokrotnie prezentowane i nagradzane na festiwalach w Europie oraz Japonii, Chinach i USA. W ramach współpracy i transferu wiedzy odbyła wyjazd dydaktyczny do Uniwersytetu HAW w Hamburgu Design Department, cyklicznie uczestniczy w Międzynarodowych Targach Texprocess i Techtextile we Frankfurcie na zaproszenie firmy Strima. Projekt Dekonstruktura prezentowała w filmie dokumentalnym Metropolis – Posen realizowanym przez niemiecko-francuską telewizję ARTE w 2015 roku. Reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Triennale Tkaniny Artystycznej w Kanadzie w 2016 roku (La Triennale Internationale des Arts Textiles en Outaouais Canada 2016). Jest eksperymentatorką i innowatorką w zakresie wykorzystywania technik unikatowych, cyfrowych oraz nowych technologii w designie.

Elżbieta Cios. Dekonstruktura
Od 16 lutego do 25 lutego 2017 roku
wernisaż: 16 lutego 2017 roku, godz. 18.00
Galeria Design UAP, ul. Wodna 24
Poznań

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR