Spotkanie w Operze Krakowskiej wokół premiery operetki Imre Kalmana

Tradycyjnie, jak przed każdą premierą, Opera Krakowska zaprasza na spotkanie z cyklu Inspiracje. Tym razem ich tematem będzie operetka Hrabina Marica Imre Kálmána, którą przygotowują dla krakowskiej sceny Paweł Piotrowski-Aigner i Tomasz Tokarczyk.

„Hrabina Marica”, reż. Paweł Piotrowski-Aigner (źródło: materiały prasowe opery)

„Hrabina Marica”, reż. Paweł Piotrowski-Aigner (źródło: materiały prasowe opery)

W czasie spotkania rozmowa będzie o tym, dlaczego praca nad komedią muzyczną jest tak bardzo wymagająca. Sam reżyser przyznał, że opowiadać mógłby o tym godzinami:

Żeby zacytować Gombrowicza, praca nad tą operetką to swego rodzaju wycieczka w »boski idiotyzm«. Jest to poczucie humoru sprzed wielu lat, czasem archaiczne. Jednak mamy tu do czynienia ze szlachetnym dowcipem, z którego śmiali się nasi przodkowie. Muzyka jest lekka, przyjemna, dobrze znana, a świat przedstawiony dalece odległy od dnia dzisiejszego, czasem nawet absurdalny. I właśnie dlatego operetka jest tak bardzo fascynując… –mówi Paweł Piotrowski-Aigner.

Rozmowę poprowadzi Alicja Myśliwiec, redaktor Radia RMF Classic. Wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek, dostępnych w Kasie Opery od 10 lutego.

Spotkania z cyklu Inspiracje. Wokół premiery Hrabina Marica Imre Kálmána
20 lutego 2017 roku, godz. 17.30
Antresola Opery Krakowskiej
Premiera operetki: 24 lutego 2017 roku

Dodaj komentarz