Wystawa nabytków Muzeum Historycznego Miasta Krakowa

Już 14 lutego Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprezentuje publiczności najciekawsze muzealia kupione lub podarowane w 2016 roku. Wśród nich znajdują się obrazy, rysunki i rzeźby znanych artystów, fotografie stare i nowe, a także zegar oraz monety. W ten sposób wielooddziałowe Muzeum uzupełniło swoje kolekcje należące do różnych działów.

W. Weiss, „W krakowskim stroju” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W. Weiss, „W krakowskim stroju” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Muzeum systematycznie powiększa zbiór obrazów Wojciecha Weissa (1875–1950). W tym roku wspomniana kolekcja powiększyła się o cztery obrazy olejne o tematyce krakowskiej. Pośród zakupionych obiektów warto wymienić także dokument z odręcznym podpisem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dokument ten jest propozycją przedstawioną Komisji Kruszcowej objęcia zarządu fabryki przez Krzysztofa Szembeka, biskupa płockiego i stanowi dowód na intensywne poszukiwania górnicze oraz eksploatację złoża miedzianogórskiego, podjęte za panowania króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Wszystkie muzealia pozyskane w 2016 roku będzie można zobaczyć na wystawie prezentowanej w skrzydle zachodnim Pałacu Krzysztofory.

Wystawa nabytków Muzeum Historycznego Miasta Krakowa
Od 15 lutego do 15 marca 2017 roku
Wernisaż 14 lutego 2017 roku, godz. 14.00
Piwnice skrzydła zachodniego Pałacu Krzysztofory

Dodaj komentarz