Kino artystyczne w Galerii Henryk

10 lutego w Galerii Henryk w Krakowie odbędzie się premiera pełnometrażowego filmu Karola Komorowskiego pt. November/December.

Karol Komorowski, „November/December” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Karol Komorowski, „November/December” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Debiut Karola Komorowskiego November/December jest rejestracją realnych przestrzeni barwnych. Kamera jako ostateczne narzędzie weryfikujące powtarzalną iluzję nie może się mylić: jej zależność od optyki jest analogiczną strukturą wobec relacji wzroku do obiektu, którego ładunek informacyjny podlega ludzkiemu określeniu. Dawna „czysta forma” może stać się konsekwencją wykreślonych struktur – urodzić się w dobie internetowego hiper-oświecenia to spora różnica. Obraz cyfrowy to już nie zbiór plam, to zestaw kwadratów, obłych kształtów interpolacji, coś co działa logicznie, coś czym można uderzyć o skuteczniejszą realność, czego chciałoby się domyślać.

Karol Komorowski – urodził się w 1994 r. Jest post-fotografem, filmowcem, teoretykiem galerii Różnia. W latach 2012–2016 był związany z warszawską Lookout Gallery. Autor książek i artykułów, m.in. Obraz – między realnością a wirtualnością, refleksją a praktyką artystyczną (2014).

November/December, reż. Karol Komorowski
Muzyka: Miłosz Cirocki
10 lutego 2017 roku, godz. 20.00
Galeria Henryk w Krakowie

Dodaj komentarz