• 2017-02-09

Zwariować ze szczęścia

Zwariować ze szczęścia Paolo Virziego ze wspaniałymi aktorkami: Valerią Bruni Tedeschi i Micaelą Ramazzotti w rolach głównych wchodzi do polskich kina już 10 marca.

 „Zwariować ze szczęścia”, reż. Paolo Virzì (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Zwariować ze szczęścia”, reż. Paolo Virzì (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Zwariować ze szczęścia to skrzyżowanie Thelmy i Louise oraz Przerwanej lekcji muzyki. Film zrobił furorę w zeszłym roku w Cannes, gdzie został pokazany w ramach sekcji Quinzaine des réalisateurs. Był największym wygranym na ostatnim rozdaniu nagród włoskiego syndykatu krytyków filmowych – Nastro d’argento (Srebrna wstążka). Zdobył statuetki w kategoriach: najlepszy film, najlepszy scenariusz (Paolo Virzì i Francesca Archibugi), najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca (dla Valerii Bruni Tedeschi i Micaeli Ramazzotti), najlepsze kostiumy oraz najlepsza muzyka (Carlo Virzì). Valeria Bruni Tedeschi otrzymała też nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej dla Najlepszej Aktorki.

Beatrice (Valeria Bruni Tedeschi) jest gadatliwą mitomanką o ekscesywnej osobowości. Donatella zaś (Micaela Ramazzotti, prywatnie żona Virzìego) wrażliwą introwertyczką o wytatuowanym i wychudzonym ciele. Te dwie pacjentki „ośrodka terapeutycznego dla kobiet z problemami psychicznymi” – Villi Biondi – połączy przyjaźń. Pewnego popołudnia postanawiają uciec i szukać szczęścia w wolnym świecie „zdrowych” ludzi. Ale czy świat na zewnątrz też nie jest pełen wariatów?

Zwariować ze szczęścia, reż. Paolo Virzì
Dystrybutor: Against Gravity
W kinach do 10 marca

Dodaj komentarz