• 2017-02-09

Pain zagra dwa koncerty w Polsce

Multiinstrumentalista Peter Tägtgren (znany z projektu Lindemann, który tworzy z wokalistą Rammstein) wraz z zespołem przyjadą do Polski promować swój najnowszy album Coming Home. Płyta ukazała się we wrześniu ubiegłego roku nakładem Nuclear Blast Records.

Pain (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pain (źródło: materiały prasowe organizatora)

Szwedzka grupa zaprezentuje się 14 kwietnia w gdańskim klubie B90 oraz dzień później 15 kwietnia w warszawskiej Progresji.

Peter Tägtgren zaczynał jako nastolatek zafascynowany ekstremalnym metalem. Sam stał się legendą death metalu jako twórca grupy Hypocrisy, biorący również gościnny udział w nagraniach, chociażby z Bloodbath. Szwed jest też legendą wśród producentów. W należącym do niego studiu Abyss nadane zostało brzmienie setkom metalowych płyt. Prowadzenie zespołu deathmetalowego i studia nagraniowego, fascynowanie się przybyszami z kosmosu, to nie wystarczało niezaspokojonemu Peterowi. Postanowił sprawdzić się w nieco innym graniu, chłodnym, miarowym, industrialnym, mrocznym, czasem wręcz gotyckim, więc w 1996 roku założył formację Pain. Także w tym przypadku okazało się, że Peter Tägtgren jest w muzyce niczym król Midas. Grupa odniosła sukces, liczy sobie lat ponad 20, a na koncie ma osiem płyt, z których najcieplej przyjęte zostały Nothing Remains The Same, Dancing With The Dead i Psalms Of Extinction. Peter lubi mieć pełne ręce roboty, więc zaangażował się jeszcze w międzyczasie w projekt Lindemann z wokalistą Rammstein, Tilem Lindemannem, ale Pain nie zaniedbał. W 2016 roku zespół doczekał się płyty Coming Home, którą będzie promować w Polsce.

Pain, Coming Home
14 kwietnia 2017 roku, Gdańsk, B90, ul. Doki 1
15 kwietnia 2017 roku, Warszawa, Progresja, ul. Fort Wola 22

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR