• 2017-02-09

Pain zagra dwa koncerty w Polsce

Multiinstrumentalista Peter Tägtgren (znany z projektu Lindemann, który tworzy z wokalistą Rammstein) wraz z zespołem przyjadą do Polski promować swój najnowszy album Coming Home. Płyta ukazała się we wrześniu ubiegłego roku nakładem Nuclear Blast Records.

Pain (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pain (źródło: materiały prasowe organizatora)

Szwedzka grupa zaprezentuje się 14 kwietnia w gdańskim klubie B90 oraz dzień później 15 kwietnia w warszawskiej Progresji.

Peter Tägtgren zaczynał jako nastolatek zafascynowany ekstremalnym metalem. Sam stał się legendą death metalu jako twórca grupy Hypocrisy, biorący również gościnny udział w nagraniach, chociażby z Bloodbath. Szwed jest też legendą wśród producentów. W należącym do niego studiu Abyss nadane zostało brzmienie setkom metalowych płyt. Prowadzenie zespołu deathmetalowego i studia nagraniowego, fascynowanie się przybyszami z kosmosu, to nie wystarczało niezaspokojonemu Peterowi. Postanowił sprawdzić się w nieco innym graniu, chłodnym, miarowym, industrialnym, mrocznym, czasem wręcz gotyckim, więc w 1996 roku założył formację Pain. Także w tym przypadku okazało się, że Peter Tägtgren jest w muzyce niczym król Midas. Grupa odniosła sukces, liczy sobie lat ponad 20, a na koncie ma osiem płyt, z których najcieplej przyjęte zostały Nothing Remains The Same, Dancing With The Dead i Psalms Of Extinction. Peter lubi mieć pełne ręce roboty, więc zaangażował się jeszcze w międzyczasie w projekt Lindemann z wokalistą Rammstein, Tilem Lindemannem, ale Pain nie zaniedbał. W 2016 roku zespół doczekał się płyty Coming Home, którą będzie promować w Polsce.

Pain, Coming Home
14 kwietnia 2017 roku, Gdańsk, B90, ul. Doki 1
15 kwietnia 2017 roku, Warszawa, Progresja, ul. Fort Wola 22

Dodaj komentarz