• 2017-02-09

Calineczka wraca na scenę

12 lutego na scenie wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora będzie można zobaczyć kultowy już spektakl pt. Calineczka według baśni H.Ch. Andersena w reżyserii Konrada Dworakowskiego.

„Calineczka”, reż. Konrad Dworakowski (źródło: materiały prasowe teatru)

„Calineczka”, reż. Konrad Dworakowski (źródło: materiały prasowe teatru)

Kiedy jest się bardzo małym można kąpać się w spodeczku z mlekiem, można latać na babim lecie, chować się u mamy we włosach i szeptać jej do ucha różne śmieszne historie. Można chować się w pudełku zapałek, albo pływać w papierowej łódeczce po kałuży. Można wejść do kieszeni taty i pójść z nim na spacer, żeby obejrzeć jaki wielki i piękny jest świat. Ale gdy się w tej kieszeni zrobi dziura, można wypaść na ulicę i zgubić się w gąszczu butów, które mogą nas rozdeptać. Dlatego dorośli zawsze powinni cerować dziurawe kieszenie…

Historia tytułowej Calineczki przedstawiona jest jako opowieść drogi, a jej podróż jako proces dorastania, poznawania świata, zdobywanie wiedzy i gromadzenia wrażeń. Calineczka bezpiecznie pokonuje różnorakie przeszkody w swojej podróży w dorosłość, zachowując jednocześnie własną wrażliwość i prostotę.

Realizatorzy:

Scenariusz i reżyseria: Konrad Dworakowski
Scenografia: Martyna Dworakowska
Muzyka: Piotr Klimek
Projekcje: Michał Zielony

Występują: Urszula Raczkowska, Bożena Oleszkiewicz, Jerzy Gronowski, Seweryn Mrożkiewicz.

Hans Christian Andersen, Calineczka
Premiera: 9 maja 2009 roku
Najbliższy spektakl: 12 lutego, godz. 12.30
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Dodaj komentarz