• 2017-02-08

Nowa koncertowa płyta zespołu Pendragon

7 kwietnia ukaże się nowe koncertowe wydawnictwo DVD legendy brytyjskiego rocka progresywnego – zespołu Pendragon. Materiał zatytułowany Masquerade 20 zawiera koncert zarejestrowany w maju ubiegłego roku w Teatrze im. Wyspiańskiego w Katowicach.

Pendragon, „Masquerade 20” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Pendragon, „Masquerade 20” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Muzycy powrócili wówczas do Polski w ramach trasy świętującej 20. rocznicę jednego z najbardziej udanych albumów w karierze zespołu, płyty The Masquerade Overture. W programie koncertu znalazły się klasyki z tego albumu, a także ulubione utwory fanów wybrane z bogatej dyskografii Pendragon.

To prawdopodobnie najbardziej spójny występ, jaki udało się nam zarejestrować. Tak jak od wielu lat jesteśmy razem jako muzycy, tak to nagranie pokazuje nas także jako grupę bardzo dobrych przyjaciół. I to nawet z naszymi nowymi nabytkami, Vinnie’m na perkusji oraz Verity i Tiną w chórkach. Ogólny klimat muzyki i wykonania jest fantastyczny, a dźwięk jest po prostu znakomity – komentuje Nick Barrett, gitarzysta i wokalista zespołu

Masquerade 20 DVD zawiera materiały dodatkowe: wywiady z muzykami, galerię zdjęć oraz inne dodatki. Wydawnictwo dostępne będzie także w wersji 2CD.

Pendragon, Masquerade 20
Premiera: 7 kwietnia 2017 roku
Metal Mind Productions

Dodaj komentarz