Zgłoszenia do konkursu Script Pro 2017

Ruszyła 7. edycja najbardziej prestiżowego konkursu scenariuszowego w Polsce, Script Pro, który jest organizowany przez Szkołę Wajdy i Fundację Off Camera. Partnerem konkursu jest Polski Instytut Sztuki Filmowej. Scenariusze można przysyłać do 5 marca, a ogłoszenie wyników nastąpi w maju podczas Festiwalu Netia Off Camera.

Script Pro (źródło: materiały prasowe organizatora)

Script Pro (źródło: materiały prasowe organizatora)

Script Pro jest najważniejszym polskim konkursem dla scenarzystów na początku kariery – zgłaszający może mieć na koncie najwyżej dwa pełnometrażowe filmy fabularne zrealizowane według swoich tekstów. Dla scenarzystów konkurs jest szansą na rozwój, a dla producentów gwarancją, że wybrane spośród kilkuset zgłoszeń finałowe teksty zasługują na uwagę.

Konkurs Script Pro to niepowtarzalna szansa dla młodych twórców na zweryfikowanie swoich pomysłów i zaistnienie w branży filmowej. Finaliści mają szansę skonsultować swoje scenariusze z najlepszymi specjalistami w kraju i nawiązać kontakt z czołowymi producentami. Obserwując zrealizowane na podstawie wyróżnionych scenariuszy filmy, widzimy, że są to ambitne i oryginalne obrazy – mówi Wojciech Marczewski, Dyrektor Programowy Szkoły Wajdy. – Cieszą mnie zwłaszcza sukcesy twórców Ostatniej rodziny i Placu zabaw, a już wkrótce na ekranach kin pojawią się kolejne filmy, których scenariusze znalazły się w finale naszego konkursu. Czekamy na równie dobre i lepsze scenariusze! Naprawdę warto! – dodaje.

Integralnym elementem Script Pro jest rozwój finałowych tekstów i dalsza praca nad nimi w formie konsultacji scenariuszowych przeprowadzonych w Szkole Wajdy pod okiem czołowych polskich filmowców, scenarzystów i konsultantów.

Wśród wyróżnionych w konkursie scenariuszy, które następnie zostały przeniesione na ekran, znajdują się m.in. Córki Dancingu Agnieszki Smoczyńskiej (wg scenariusza Roberta Bolesty), Bogowie Łukasza Palkowskiego wg scenariusza Krzysztofa Raka, Plac zabaw Bartosza Kowalskiego (współautorem scenariusza jest Stanisław Warwas), Ostatnia rodzina Jana P. Matuszyńskiego wg scenariusza Roberta Bolesty, czy Jesteś Bogiem Leszka Dawida (scenariusz Macieja Pisuka).

Zgłoszenia na konkurs mają charakter mailowy. Szczegółowe zasady zgłaszania prac i regulamin konkursu znajdują się na stronie Script Pro.

Zgłoszenia do konkursu Script Pro
Od 6 lutego do 5 marca 2017 roku

Dodaj komentarz