Piękna kubatura, wnętrze i krajobraz

16 lutego w Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu odbędzie się uroczyste zamknięcie wystawy najpiękniejszych realizacji architektonicznych 2015 roku wyłonionych w plebiscycie Polska Architektura XXL. Wystawie będą towarzyszyć wykłady i prezentacje najlepszych polskich architektów: Przemysława Janusza z Pracowni Januszówka, Ewy Podczaszy z PPA Podczaszy Pracownia Architektury oraz Hanny Michalik-Tomczak i Katarzyny Kozub-Paterczyk z Pracowni TEKKTURA.

Port Jachtowy w Szczecinie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Port Jachtowy w Szczecinie (źródło: materiały prasowe organizatora)

11 kwietnia 2016 roku zostały rozdane nagrody ósmej już edycji plebiscytu Polska Architektura 2015. Spośród ponad 100 propozycji głosami jury i publiczności wyłonione zostały najlepsze realizacje w 3 kategoriach: kubatura, wnętrze i krajobraz.

Ambicją naszego plebiscytu było pokazanie możliwie szerokiego spektrum dokonań polskiej architektury w 2015 roku. Jest to najbardziej obszerne i systematyczne podsumowanie dorobku polskich architektów w różnych obszarach projektowania. […] Od jesieni 2016 roku krążymy po Polsce z cyklem wystaw prezentujących najciekawsze obiekty biorące udział w tegorocznym plebiscycie. Bardzo się cieszymy, że dzięki współpracy z CK Zamek możemy wystawę pokazać także we Wrocławiu – powiedział prof. Krzysztof Sołoducha, redaktor naczelny Grupy Sztuka Architektury.

Program uroczystego zamknięcia wystawy

  • 18.00 Rozpoczęcie
  • 18.15 Wykład Przemysława Janusza z Pracowni Januszówka: Krajobraz, ogród i dom. Praktyczne wdrożenie powrotu do natury
  • 18.45 Prezentacja firmy Eclisse Polska
  • 19.15 Wykład Ewy Podczaszy z PPA Podczaszy Pracownia Architektury: Port jachtowy na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie
  • 19.45 Wykład Hanny Michalik-Tomczak i Katarzyny Kozub-Paterczyk z Pracowni TEKKTURA: Problematyka rozbudowy istniejących obiektów na przykładzie Młyna Żytniego w Szamotułach i wybranych innych projektów
  • 20.15 Zamknięcie imprezy

Wystawa prezentująca laureatów plebiscytu Polska Architektura XXL
Od 1 do 16 lutego 2016 roku
Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu

Dodaj komentarz