Śmiechu warte

Zona Sztuki Aktualnej zaprasza na wystawę Śmiechu warte, której wernisaż odbędzie się 7 lutego.

„Śmiechu warte” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Śmiechu warte” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Śmiechu warte był cyklicznym programem rozrywkowym, nadawanym w latach 1994–2009, produkowanym przez TVP w Szczecinie. To jeden z pierwszych emitowanych w polskiej telewizji programów na licencji amerykańskiej. Prezentowano i oceniano w nim przesłane przez telewidzów amatorskie, zabawne, krótkie filmy kręcone kamerą VHS. Scenki te to zwykle złapane przypadkowo niefortunne wydarzenia – wpadki, przejęzyczenia, nieporozumienia. Najzabawniejsze z filmów w wyniku głosowania publiczności otrzymywały „luksusowe” nagrody – kluczem do sukcesu w programie było poczucie humoru i dystans.

Wystawa Śmiechu Warte, która podobnie jak sam program, ma formę konkursu-plebiscytu. Podczas jej otwarcia odbędzie się plebiscyt publiczności na najzabawniejszą i najciekawszą pracę. Zwycięzcy głosowania otrzymają specjalne nagrody od sponsorów.

Artyści: Hubert Gromny, Aleksandra Hojczyk, Martyna Kielesińska, Małpeczki (Maria Toboła, Maria Kozłowska), Agata Mariańska, Dominika Olszowy, Polen Performance (Justyna Łoś, Mikołaj Sobczak), Mikołaj Tkacz, Piotr Urbaniec

Śmiechu Warte
Kuratorzy: Aurelia Nowak, Tomek Pawłowski
Reżyseria: Horacy Muszyński
Od 9 lutego do 24 marca 2017 roku
Wernisaż: 7 lutego 2017 roku, godz. 19.00
Zona Sztuki Aktualnej w Szczecinie

Dodaj komentarz