• 2017-02-04

Quindependence zagra w Piwnicy Pod Baranami

Quindependence – to niezależność, samodzielność, wolność oraz kwintet składający się z niezwykłych muzycznych indywidualności, który 16 lutego zagra w Krakowie.

Quindependence (źródło: materiały prasowe organizatora)

Quindependence (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zespół powstał w 2015 roku z inicjatywy studentów Katedry Jazzu i Perkusji Akademii Muzycznej w Krakowie i od razu szturmem wkroczył na jazzowe salony. Jeszcze w tym samym roku kwintet został laureatem II nagrody na 39. Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors. W styczniu 2017 wygrał VI edycję programu na Jazzowy Debiut Fonograficzny, który organizuje Instytut Muzyki i Tańca. Dzięki temu już wiosną powstanie i zostanie wydana pierwsza płyta.

Dla Quindependence koncerty live stanowią najlepszą okazję do tworzenia różnorodnych interakcji między muzyką, a jej odbiorcą.

W tej przestrzeni możemy dowolnie kreować świat dźwięków, które w dużej mierze bazują na jazzowej improwizacji. Nasze indywidualne doświadczenia oraz wspólna artystyczna wizja sprawiają, że żaden wrażliwy meloman nie może przejść obojętnie obok Quindependence – mówi Miłosz Skwirut.

Zespół wystąpi w składzie:

Michał Salamon – fortepian
Krzysztof Matejski – saksofon
Dominik Borek – trąbka
Miłosz Skwirut – kontrabas
Paweł Nowak – perkusja

Quindependence
16 lutego 2017 roku, godz. 21.00
Piwnica Pod Baranami, Kraków

Dodaj komentarz