• 2017-02-03

Praktykant

Praktykant to prezentowany w sekcji Un Certain Regard na MFF w Cannes 2016 najnowszy film Boo Junfenga, nagradzanego na całym świecie reżysera Zamku z piasku. Historia w tym wyjątkowym filmie rozgrywa się wokół trudnego tematu kary śmierci.

„Praktykant”, reż. Boo Jungfeng (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Praktykant”, reż. Boo Jungfeng (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Młody Aiman znajduje zatrudnienie w malezyjskim więzieniu o zaostrzonym rygorze. Zaangażowanie i sumienność 28-latka zwracają uwagę Rahima, więziennego kata w wieku przedemerytalnym. Kiedy asystent Rahima nagle rezygnuje z pracy, kat zwraca się do Aimana z propozycją objęcia stanowiska. Sprawy się komplikują, gdy wychodzi na jaw, że obu mężczyzn łączy mroczna tajemnica z przeszłości.

Boo Junfeng – urodził się w 1983 roku w Singapurze. Studiował film i media na politechnice Nge Ann oraz sztukę na prywatnym uniwersytecie Lasalle, gdzie otrzymał nagrodę McNally za wybitne osiągnięcia. Jego krótkometrażowe filmy zdobywały wyróżnienia na całym świecie. Za pełnometrażowy debiut Zamek z piasku był nominowany do Złotej Kamery oraz nagrody krytyków na festiwalu w Cannes w roku 2010. Po sześciu latach wrócił na Lazurowe Wybrzeże, by w sekcji Un Certain Regard zaprezentować dramat Praktykant.

Praktykant, reż. Boo Junfeng
Dystrybutor: Aurora Films
W kinach od 24 lutego 2017 roku

Dodaj komentarz