• 2017-02-03

Let’s bee friends czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami

W Centrum Designu Gdynia od 3 lutego oglądać można będzie wystawę Let’s bee friends, prezentującą świat tych fascynujących stworzeń, ale także to jak inspirują one projektantów i architektów.

„Let's bee friends” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Let's bee friends” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wszyscy kochają pszczoły. W Polsce, najmłodsi uwielbiali Pszczółkę Maję, Amerykanie mieli swój Film o pszczołach. Te małe stworzenia, choć badane i opisywane od wieków, wciąż wydają się być tajemniczymi cudami natury, które inspirują twórców. Rzadko kiedy jednak pamiętamy o ważnej roli, jaką pełnią w naszym ekosystemie. Co jest fascynującego w pszczołach? Dlaczego są tak ważne? Czy mogą inspirować do tworzenia?Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć właśnie podczas gościnnej ekspozycji Let’s bee friends.

Na wystawie mowa będzie nie tylko o tym, czym zajmują się pszczoły, jak wygląda praca pszczelarza i w jaki sposób chronić te owady, ale również jak inspirują projektantów i architektów. Część pokazującą wykorzystanie struktury plastra miodu wzbogacą przykłady jego zastosowania w architekturze, meblarstwie, branży oświetleniowej, czy przy produkcji sprzętu sportowego.

W module edukacyjnym, opartym na książce Pszczoły Wydawnictwa Dwie Siostry, zaprezentowane zostaną współczesne ule, strój i narzędzia pszczelarza oraz biżuteria, przedmioty codziennego użytku i architektura, czerpiąca inspirację z życia pszczół. Będzie można również zobaczyć zakorzenione lokalnie produkty wykorzystujące miód, cenne produkty pszczele, a także kolekcję, często egzotycznych i nietypowych, miodów z całego świata.

Przedstawione zostaną inicjatywy zwracające uwagę na ochronę pszczół, jak na przykład ul dostępny na wolnej licencji do samodzielnego wycięcia i złożenia. Wystawa to też cenne źródło informacji, jak dbać o pszczoły i jak sprawić, żeby nasz ogród stał się im przyjazny.

Dodatkowo, wystawę uzupełni projekcja dokumentu Łowcy miodu traktującego o życiu pszczół i niebezpieczeństwie, jakie grozi cywilizacji z powodu masowego ginięcia pszczelich rodzin.

Let’s bee friends
Od 3 lutego do 12 marca 2017 roku
Centrum Dizajnu Gdynia

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR