• 2017-02-01

Najlepsze domy Europy Środkowej

Od 2 lutego w Galerii Architektury SARP w Krakowie można będzie oglądać wystawę V4 Family Houses, na której zgromadzono 16 najlepszych realizacji domów z krajów Grupy Wyszehradzkiej. Na wernisażu można będzie się spotkać z autorami nominowanych polskich projektów, którzy podzielą się z uczestnikami opowieściami dotyczącymi historii realizacji ich projektów.

„V4 Family Houses 2016” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„V4 Family Houses 2016” (źródło: materiały prasowe organizatora)

To już  IX edycja przedsięwzięcia, organizowanego od 2008 roku przez Stowarzyszenie Architektów Węgierskich przy wsparciu Narodowej Fundacji Kultury Węgier. Wyboru prezentowanych obiektów dokonały stowarzyszenia architektów każdego z krajów: Magyar Építőművészek Szövetsége (Węgry), Obec Architektů (Czechy), Spolok Architektov Slovenska (Słowacja) i Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Wystawę otworzy András Borsos (Węgry) – kurator wystawy V4 Family Houses 2016.
András Borsos (ur. 1960 w Budapeszcie) – architekt, w latach 2008-2014 Sekretarz Generalny Stowarzyszenia Architektów Węgierskich, projektant wielu budynków przemysłowych i komercyjnych, menadżer wystaw architektonicznych.

Polskę reprezentować będą 4 projekty, wybrane przez Jury w składzie: Grzegorz Stiasny (Wiceprezes SARP ds. Twórczości), Ewa Kuryłowicz (Przewodnicząca ZKSK SARP), Andrzej Duda (SARP Oddział Katowice), Grzegorz Dżus (SARP Oddział Olsztyn), Marek Sietnicki (SARP Oddział Szczecin), są to:

  • Arka Koniecznego, KWK Promes
  • Dom w Świerklańcu, Jojko+Nawrocki Architekci
  • Dom w Tatrach, Karpiel Steindel Architektura
  • Przebudowa domu w Łaziskach, SLAS Architekci

Wystawa V4 Family Houses 2016 była już prezentowana w Budapeszcie, Pradze i Koszycach, po Krakowie odwiedzi jeszcze Bratysławę.

Wystawa V4 Family Houses
Od 2 lutego do 10 lutego 2017 roku
wernisaż: 2 lutego 2017 roku, godz. 18.00
SARP Kraków

Dodaj komentarz