• 2017-02-01

Przepisany Czechow w Otwartej Pracowni

2 i 3 lutego galeria Otwarta Pracownia zaprasza na spektakl pt. Mewa w reżyserii Sebastiana Myłka.

„Mewa”, reż. Sebastian Myłek, fot. Augustyn Sybidło (źródło: materiały prasowe)

„Mewa”, reż. Sebastian Myłek, fot. Augustyn Sybidło (źródło: materiały prasowe)

Mewa jest depresyjną komedią naszych czasów. Została przepisana z oryginału na „tu i teraz” przez Joannę Oparek. To poszukiwanie nowej formy dla jednego z najpiękniejszych dramatów Czechowa. Jego tragiczny bohater Trieplew pragnął nowych form i nowych wyzwań.

Czechow jest aktualny, bo mówi o aspiracjach i złudzeniach. O młodych twórcach, zmuszonych do kompromisu. O wszystkich młodych ludziach dokonujących trudnego wyboru między ambicją a życiową koniecznością. O miłości, która także idzie na kompromis.

Grupa przyjaciół spędza razem weekend nad jeziorem… Ktoś pragnie wystawić swoją sztukę, ktoś komuś zazdrości, ktoś kogoś kocha. Wszyscy są tak bardzo młodzi i już rozliczają się ze swoim życiem. I każdy z nich jest mewą…

Bo mewa to pragnienie wolności, wielkie plany, marzenie, które kryje w sobie zapowiedź klęski. Wszystko to, o czym rozmawiamy w nocy, z piątku na sobotę, aż do rana. Szare godziny, kiedy mamy odwagę mówić o swoich lękach. My – ironiczni idealiści.

Realizatorzy:

Reżyseria: Sebastian Myłek
Dramaturgia: Joanna Oparek
Muzyka: Paweł Harańczyk
Inspicjent: Ewelina Płonka

Występują: Aleksandra Filipowicz, Amelia Gawryluk, Rafał Korzeniewski, Justyna Litwic, Tomasz Stuleblak, Łukasz Sikora, Ewa Dobrucka.

Antoni Czechow, Mewa
Premiera: maj 2015 roku
Najbliższe spektakle: 2 i 3 lutego, godz. 19.30
Otwarta Pracownia
Kraków, ul. Dietla 11

Dodaj komentarz