• 2017-01-31

PolandJa

PolandJa to komedia obyczajowa, która pokazuje, że najdziksze historie przydarzają się ludziom w najmniej odpowiednich momentach. Film wejdzie do kin 17 lutego.

„PolandJa”, reż. Cyprian T. Olencki (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„PolandJa”, reż. Cyprian T. Olencki (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

To jest dobrze napisane, dowcipne kino. Jego niezwykłą siłą są barwne postacie, które przyciągają uwagę, i każdy znajdzie w nich coś dla siebie – mówi o komedii PolandJa Szymon Bobrowski, który z Januszem Chabiorem tworzy w filmie rewelacyjny aktorski duet.

Janusz jest niezwykle przejmującym aktorem, inteligentnym, z dużym poczuciem humoru, skoncentrowanym na partnerze, słuchającym – mówi o koledze z planu, Szymon Bobrowski. Kiedy dowiedziałem się, że mam przyjemność pracy z Januszem, to bardzo się ucieszyłem, bo to człowiek złożony z talentu.

W komedii obyczajowej PolandJa, która wejdzie na ekrany kin 17 lutego, zobaczyć będzie można też innych doskonałych aktorów: Izę Kunę, Michała Żurawskiego, Romę Gąsiorowską, Jerzego Radziwiłowicza, Borysa Szyca, Grzegorza Małeckiego, Ewę Błaszczyk, Jakuba Gierszała, Pawła Domagałę, Marka Bukowskiego, Katarzynę Zawadzką i Jacka Belera.

PolandJa to komedia obyczajowa, która pokazuje, że najdziksze historie przydarzają się ludziom w najmniej odpowiednich momentach. Ta pełna humoru opowieść rozgrywa się w ciągu 24 godzin, podczas których bohaterowie przeżywają pasmo zaskakujących perypetii, radykalnie zmieniających ich życie. Jest ostro, zabawnie i wzruszająco, a emocje w filmie podbija dodatkowo genialna muzyka Andrzeja Smolika.

Życie jest pełne naszych małych dramacików, poprzekładanych masą komedii. Ważkie problemy z wydumanymi, przełomowe wybory z chwilowymi kaprysami. Czy jest patent, żeby zachować w tym wszystkim jakąś równowagę? Śmiech. I pewien dystans do samego siebie – mówi reżyser filmu Cyprian T. Olencki. – Jestem przekonany, że to najlepsza metoda na nasze codzienne zmagania. Bohaterów filmu poznajemy w godzinie próby – w sytuacjach dla nich trudnych, które jednak nam, obserwatorom z zewnątrz, wydają się po prostu zabawne.

PolandJa, reż. Cyprian T. Olencki
Dystrybutor: Mówi Serwis
W kinach od 17 lutego 2017 roku

Komentarze (2) do artykułu “PolandJa”

  1. Aneta

    Ciekawa jestem jak wyszła całość. Widziałam urywek ze sceną Bobrowskiego i Chabiora i bardzo mi się podobała, mam nadzieję, że całość prezentuje się podobnie :)

  2. luke

    Hahaha no ciekawie.. film zapowiada się na niezłą komedie. Czekam na role Gąsiorowskiej.

Dodaj komentarz