• 2017-01-31

PolandJa

PolandJa to komedia obyczajowa, która pokazuje, że najdziksze historie przydarzają się ludziom w najmniej odpowiednich momentach. Film wejdzie do kin 17 lutego.

„PolandJa”, reż. Cyprian T. Olencki (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„PolandJa”, reż. Cyprian T. Olencki (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

To jest dobrze napisane, dowcipne kino. Jego niezwykłą siłą są barwne postacie, które przyciągają uwagę, i każdy znajdzie w nich coś dla siebie – mówi o komedii PolandJa Szymon Bobrowski, który z Januszem Chabiorem tworzy w filmie rewelacyjny aktorski duet.

Janusz jest niezwykle przejmującym aktorem, inteligentnym, z dużym poczuciem humoru, skoncentrowanym na partnerze, słuchającym – mówi o koledze z planu, Szymon Bobrowski. Kiedy dowiedziałem się, że mam przyjemność pracy z Januszem, to bardzo się ucieszyłem, bo to człowiek złożony z talentu.

W komedii obyczajowej PolandJa, która wejdzie na ekrany kin 17 lutego, zobaczyć będzie można też innych doskonałych aktorów: Izę Kunę, Michała Żurawskiego, Romę Gąsiorowską, Jerzego Radziwiłowicza, Borysa Szyca, Grzegorza Małeckiego, Ewę Błaszczyk, Jakuba Gierszała, Pawła Domagałę, Marka Bukowskiego, Katarzynę Zawadzką i Jacka Belera.

PolandJa to komedia obyczajowa, która pokazuje, że najdziksze historie przydarzają się ludziom w najmniej odpowiednich momentach. Ta pełna humoru opowieść rozgrywa się w ciągu 24 godzin, podczas których bohaterowie przeżywają pasmo zaskakujących perypetii, radykalnie zmieniających ich życie. Jest ostro, zabawnie i wzruszająco, a emocje w filmie podbija dodatkowo genialna muzyka Andrzeja Smolika.

Życie jest pełne naszych małych dramacików, poprzekładanych masą komedii. Ważkie problemy z wydumanymi, przełomowe wybory z chwilowymi kaprysami. Czy jest patent, żeby zachować w tym wszystkim jakąś równowagę? Śmiech. I pewien dystans do samego siebie – mówi reżyser filmu Cyprian T. Olencki. – Jestem przekonany, że to najlepsza metoda na nasze codzienne zmagania. Bohaterów filmu poznajemy w godzinie próby – w sytuacjach dla nich trudnych, które jednak nam, obserwatorom z zewnątrz, wydają się po prostu zabawne.

PolandJa, reż. Cyprian T. Olencki
Dystrybutor: Mówi Serwis
W kinach od 17 lutego 2017 roku

Komentarze (2) do artykułu “PolandJa”

  1. Aneta

    Ciekawa jestem jak wyszła całość. Widziałam urywek ze sceną Bobrowskiego i Chabiora i bardzo mi się podobała, mam nadzieję, że całość prezentuje się podobnie :)

  2. luke

    Hahaha no ciekawie.. film zapowiada się na niezłą komedie. Czekam na role Gąsiorowskiej.

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR