• 2017-01-31

Ennio Morricone w Krakowie

6 lutego w Tauron Arena w Krakowie odbędzie się koncert Ennio Morricone. Wydarzenie jest częścią jego trasy zatytułowanej 60 years of music world tour.

Ennio Morricone (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ennio Morricone (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas koncertów będzie można między innymi usłyszeć utwory z ostatniej ścieżki dźwiękowej artysty do Nienawistnej Ósemki. Muzyka do tego filmu została nagrodzona Oscarem, Złotym Globem oraz Nagrodą Nowojorskich Krytyków Filmowych.

Koncert tego wybitnego włoskiego muzyka w Krakowie to część jego światowej trasy, która rozpoczęła się w styczniu 2016 roku i została zaplanowana dla uczczenia 60 lat pracy Morricone jako kompozytora i dyrygenta.

Ennio Morricone skomponował muzykę do ponad 500 filmów kinowych i telewizyjnych oraz ponad 100 niezależnych dzieł. Nie sposób wymienić wszystkie jego kompozycje. Te, które chyba najbardziej utkwiły w pamięci słuchaczy to: Dawno temu w AmeryceZa garść dolarówPewnego razu na Dzikim ZachodzieNietykalniMisja.

Skomponowana przez Morricone muzyka do Dobry, zły i brzydki niezmiennie utrzymuje się na drugiej pozycji w rankingu 200 najlepszych ścieżek filmowych na świecie.

Czuję się zaszczycony uznaniem, jakiego doświadczyłem w ciągu ostatniego roku. Nagrody, słowa uznania od innych twórców, trasa z Quentinem Tarantino i przede wszystkim widok publiczności, która tak tłumnie przybyła na moje koncerty. Jestem gotowy na kolejną trasę i nie mogę już doczekać się kolejnych występów na żywo – mówi o nadchodzącej trasie Maestro.

Podczas koncertu w Krakowie Morricone towarzyszyć będzie jego ulubiona Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna. Na scenie, razem z kompozytorem, pojawi się ponad 200 muzyków i wokalistów.

Koncert Ennio Morricone w ramach trasy 60 years of music world tour
6 lutego 2017 roku
Tauron Arena Kraków

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR