Koncert towarzyszący wystawie Nokturny

Pracownia Duży Pokój zaprasza 30 stycznia na koncert towarzyszący wystawie Magdy Kołodzińskiej i Magdy Chmielek Nokturny.

„Nokturny” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Nokturny” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nokturny to zbiór monotypii i linorytów oraz obrazów akrylowych. To próba spojrzenia z innej perspektywy na otaczający nas świat, naturę, krajobraz, pustkę, ciemność, wyraz delikatnej tęsknoty za kadrami z życia, które chce się zapamiętać. Momentami były wspaniałe, ale uciekają w nieznane i mogą już nie wrócić, pozostawią za sobą tylko mgliste wspomnienia. Rzeczywistość na obrazach i grafikach ukazana jest w ciemnych barwach, odcieniach czerni, szarości i granatu. Pojawia się jednak również biel, błękit i złoto, które wyłaniają się z otchłani ciemności i mroku i rozświetlają codzienną rzeczywistość. Czerń może wzbudzać lęk, niepokój, powodować smutek. Można ją również oswoić, odnaleźć spokój, wytchnienie. Czerń nie kojarzy się tylko z koszmarem sennym, ale również z głęboko skrywanymi marzeniami. Z czerni wyłaniają się często niuanse, które pośród wielu gam i kolorów są trudne do dostrzeżenia. Czerń pozwala zauważyć piękno najdrobniejszych szczegółów i zjawisk. Kontrast bieli i czerni podkreśla formy, kształty roślin, światło, które rozchodzi się po falach na morzu, drobinki złota, które migotają na abstrakcyjnym obrazie. zanurzając się głębiej w ciemności można zobaczyć więcej, ujrzeć pewne rzeczy wyraźniej lub w zupełnie odmienny sposób.

Magda Kołodzińska – urodziła się w 1990 r. w Mławie. Ukończyła Projektowanie Graficzne na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej i Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom magisterski obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu prof. Mieczysława Wasilewskiego. Zajmuje się projektowaniem graficznym, malarstwem i rysunkiem.

Magda Chmielek – urodziła się w 1992 roku. Ukończyła Grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom magisterski uzyskała w Pracowni Drzeworytu prof. Bogdana Migi. Zajmuje się grafiką warsztatową (linoryt, wklęsłodruk), rysunkiem, fotografią, malarstwem i kolażem. Projektuje również plakaty i logotypy.

„Noktofony” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Noktofony” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nokturny. Magda Kołodzińska i Magda Chmielek
Od 18 stycznia do 12 lutego 2017 roku
Koncert Noktofony 
Oprawa muzyczna: gra kuba, muhmuh
30 stycznia 2017 roku, godz. 19.30
Pracownia Duży Pokój w Warszawie

Dodaj komentarz