• 2017-01-30

Festiwal formy najwyższej próby

18 lutego rozpocznie się 4. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy Materia Prima. Główną gwiazdą będzie Daniele FinziPasca – reżyser, inscenizator, aktor, twórca sukcesów CirqueduSoleil.

4. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy Materia Prima (źródło: materiały prasowe)

4. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy Materia Prima (źródło: materiały prasowe)

Podczas 4. edycji festiwalu zaprezentują się teatry z Wietnamu, Kanady, USA, Włoch, Szwajcarii, Niemiec, Francji, Holandii, Litwy. Większość z tych zespołów będzie w Polsce po raz pierwszy. Zaś te grupy, które już były przywiozą do Krakowa widowiska będące polską premierą. Zapowiada się więc wielka teatralna uczta, pokazująca teatr różnorodny i fascynujący, teatr piękny, gdzie nie ma słów, a opowieść wyznaczona jest międzynarodowym językiem formy.

Festiwal Materia Prima zwraca uwagę na piękno w teatrze, na przywrócenie ładu estetycznego w sztuce.

Mam nadzieję, że ten festiwal formy, który „idzie pod prąd” panującej na scenie modzie, kładący nacisk na teatralne piękno będzie doskonałą alternatywą dla publiczności. Festiwal udowadnia, że w teatrze nie ma rzeczy niemożliwych i że prawdziwa sztuka może fascynować kolejne pokolenia, niezależnie od rasy, narodowości, wyznania, poglądów politycznych oraz od wieku – mówi Adolf Weltschek, pomysłodawca i organizator festiwalu.

4. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy Materia Prima
Od 18 do 25 lutego 2017 roku
Teatr Groteska w Krakowie

1 komentarz do artykułu “Festiwal formy najwyższej próby”

  1. Dominika

    W 2015 byłam na No Gravity Dance i w tym roku też idę. Liczę na podobne emocje, jak za pierwszym razem. Jeśli ktoś nie miał okazji oglądać przedstawień teatru formy, to gorąco polecam! Niezapomniane przeżycia, aż dziwne, że bez słów można powiedzieć więcej, niż mówiąc przez 2 godziny spektaklu.

Dodaj komentarz