• 2017-01-28

I Zjazd Kulturalnych Edukatorów

W ubiegłym roku Mazowiecki Instytut Kultury został regionalnym operatorem programu Bardzo Młoda Kultura. 30 stycznia ruszy Zjazd Kulturalnych Edukatorów – pierwsze podsumowanie realizowanych w ramach programu działań.

I Zjazd Kulturalnych Edukatorów (źródło: materiały prasowe organizatora)

I Zjazd Kulturalnych Edukatorów (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kulturalni Edukatorzy – Mazowiecka Sieć Edukacji i Kultury to trzyletnie działanie, którego celem jest wzmacnianie środowiska animacji i edukacji oraz łączenie sektorów kultury i oświaty. Projekt realizowany jest w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – Bardzo Młoda Kultura. Jego operatorem w województwie mazowieckim został w ubiegłym roku Mazowiecki Instytut Kultury.

I Zjazd Kulturalnych Edukatorów, będzie okazją do pierwszych podsumowań, dyskusji i wymiany dobrych praktyk. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję zapoznać się z diagnozą środowiska edukacji kulturowej w województwie mazowieckim i zdobyć narzędzia i sprawdzone metody pracy w dziedzinie edukacji i animacji kultury. Wezmą także udział w wybranym całodniowym warsztacie, podczas którego doświadczeni kulturalni edukatorzy podzielą się z nimi wiedzą i praktycznymi narzędziami, przydatnymi przy pracy w projektach łączących sektor kultury i oświaty.

Program:

  • Dyskusja panelowa na temat diagnozy środowiska edukacji kulturowej w województwie mazowieckim, w której udział wezmą autorzy raportu: Kolektyw Badawczy oraz zaproszeni specjaliści: prof. dr hab. Barbara Fatyga, prof. dr hab. Marek Krajewski i dr Tomasz Rakowski,
  • Warsztaty dotyczące komunikacji i współpracy (Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, Kolektyw Terenowy, Fundacja Kultury Dialogu, Idea Zmiany),
  • Prezentacja metod pracy w wybranych projektach (Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, Fundacja Rozwoju Dzieci),
  • Prezentacja dobrych praktyk realizowanych przez uczestników projektu Kulturalni Edukatorzy – Mazowiecka Sieć Edukacji i Kultury 2016.

I Zjazd Kulturalnych Edukatorów
30 stycznia 2017 roku
Mazowiecki Instytut Kultury
Warszawa

Dodaj komentarz