• 2017-01-28

I Zjazd Kulturalnych Edukatorów

W ubiegłym roku Mazowiecki Instytut Kultury został regionalnym operatorem programu Bardzo Młoda Kultura. 30 stycznia ruszy Zjazd Kulturalnych Edukatorów – pierwsze podsumowanie realizowanych w ramach programu działań.

I Zjazd Kulturalnych Edukatorów (źródło: materiały prasowe organizatora)

I Zjazd Kulturalnych Edukatorów (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kulturalni Edukatorzy – Mazowiecka Sieć Edukacji i Kultury to trzyletnie działanie, którego celem jest wzmacnianie środowiska animacji i edukacji oraz łączenie sektorów kultury i oświaty. Projekt realizowany jest w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – Bardzo Młoda Kultura. Jego operatorem w województwie mazowieckim został w ubiegłym roku Mazowiecki Instytut Kultury.

I Zjazd Kulturalnych Edukatorów, będzie okazją do pierwszych podsumowań, dyskusji i wymiany dobrych praktyk. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję zapoznać się z diagnozą środowiska edukacji kulturowej w województwie mazowieckim i zdobyć narzędzia i sprawdzone metody pracy w dziedzinie edukacji i animacji kultury. Wezmą także udział w wybranym całodniowym warsztacie, podczas którego doświadczeni kulturalni edukatorzy podzielą się z nimi wiedzą i praktycznymi narzędziami, przydatnymi przy pracy w projektach łączących sektor kultury i oświaty.

Program:

  • Dyskusja panelowa na temat diagnozy środowiska edukacji kulturowej w województwie mazowieckim, w której udział wezmą autorzy raportu: Kolektyw Badawczy oraz zaproszeni specjaliści: prof. dr hab. Barbara Fatyga, prof. dr hab. Marek Krajewski i dr Tomasz Rakowski,
  • Warsztaty dotyczące komunikacji i współpracy (Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, Kolektyw Terenowy, Fundacja Kultury Dialogu, Idea Zmiany),
  • Prezentacja metod pracy w wybranych projektach (Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, Fundacja Rozwoju Dzieci),
  • Prezentacja dobrych praktyk realizowanych przez uczestników projektu Kulturalni Edukatorzy – Mazowiecka Sieć Edukacji i Kultury 2016.

I Zjazd Kulturalnych Edukatorów
30 stycznia 2017 roku
Mazowiecki Instytut Kultury
Warszawa

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR