VII Dni Pamięci w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi

Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi wraz z Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Żydów w Polsce i Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego zapraszają na łódzkie obchody VII Dni Pamięci.

VII Dni Pamięci (źródło: materiały prasowe organizatora)

VII Dni Pamięci (źródło: materiały prasowe organizatora)

W dniach od 27 do 31 stycznia zostanie uczczony ustanowiony przez ONZ Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Tegoroczny program obchodów to aż cztery sztuki teatralne, projekcje filmów, spotkania, wystawy i premierowe wystawienie oratorium, które to odbywać się będą w przestrzeniach Teatru im. Stefana Jaracza, Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Muzeum Tradycji Niepodległościowych, Muzeum Miasta Łodzi i Teatru Wielkiego.

  • W niedzielę i poniedziałek, na Małej Scenie „Jaracza”, Grupa Zaplecze wystawi spektakl pt. Opowieść o Golemie w reż. Katarzyny Post i Macieja Dmochowskiego. To spektakl teatralny dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat w wykonaniu artystów i pedagogów teatralnych związanych z warszawskim Teatrem Żydowskim. Wstęp wolny.
  • 29 stycznia, o godz. 17.00, na Małej Scenie Teatru Jaracza rozpocznie się wieczór poetycko-muzyczny pt. Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie, w wykonaniu Etel Szyc i Moniki Chrząstowskiej. To spektakl oparty na poemacie Icchaka Kacenelsona pod tym samym tytułem, w którym wybrzmią również pieśni gett i obozów koncentracyjnych. Aktorkom akompaniują Teresa Wrońska (fortepian), Marek Wroński i Piotr Szyc (skrzypce).
  • 30 stycznia, o godz. 16.30, odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego pt. Festiwal ŻYDOWSKIE MOTYWY prezentuje… 
  • W poniedziałkowy wieczór, o godz. 19.00, na Dużej Scenie Teatru Jaracza, zaprezentowany zostanie spektakl Irena Sendlerowa – Sprawiedliwa w wykonaniu grupy Kontra z Piotrkowa Trybunalskiego, prowadzonej przez Tomasza Balcerka. Jest to widowisko taneczno-ruchowe będące hołdem złożonym jednej z najsłynniejszych wojennych działaczek społecznych, odznaczonej tytułem Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata.
  • Tegoroczne Dni Pamięci zakończy premierowe wystawienie w Teatrze Wielkim oratorium I Believe kanadyjskiego twórcy Zane’a Zalisa.

Łódzkie Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu organizowane są pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

VII Dni Pamięci
Od 27 do 31 stycznia 2017 roku
Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi

Dodaj komentarz