Rozmowy Zygmunta Baumana

13 lutego wydawnictwo Fundacji Bęc Zmiana opublikuje książkę Zarządzanie w płynnej nowoczesności, będącą zapisem rozmowy z Zygmuntem Baumanem o fenomenie zarządzania – siły napędowej ubiegłego wieku.

„Zarządzanie w płynnej nowoczesności” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

„Zarządzanie w płynnej nowoczesności” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Zarządzanie było jedną z sił napędowych ubiegłego wieku, jego idea i język wręcz skolonizowały większość instytucji, obszarów ludzkiej działalności i dziedzin życia – nawet tych, które do niedawna uważano za zupełnie niepoddające się takim zabiegom, jak sztuka, nauka czy twórczość. Jedne z nich zarządzanie wspierało, inne niszczyło, ale niewiele jest we współczesnym społeczeństwie sfer, na które nie miało żadnego wpływu.

Jakie znaczenie ma niemal wszechobecne i wszechwładne zarządzanie dzisiaj, w naszych niewesołych czasach, w trwającym obecnie stanie interregnum, który charakteryzuje narastające poczucie braku bezpieczeństwa i nadziei, gdy –paradoksalnie, pozornie wszechmocna siła zarządzania najwyraźniej nie działa? Czy zarządzanie ma do odegrania jakąś rolę – dzisiaj i w przyszłości? Czym może się stać i komu powinno służyć, gdy już minie czas interregnum i gdy zacznie się wyłaniać nowy, bardziej ludzki system?

O tym wszystkim rozmawiają: Zygmunt Bauman – jeden z największych myślicieli naszych czasów; architektka i wykładowczyni studiów miejskich – Irena Bauman ; oraz dwoje badaczy zajmujących się organizacją i zarządzaniem – Jerzy Kociatkiewicz i Monika Kostera.

Zygmunt Bauman, Irena Bauman, Jerzy Kociatkiewicz i Monika Kostera, Zarządzanie w płynnej nowoczesności
Premiera: 13 lutego 2017 roku
Fundacja Bęc Zmiana

Dodaj komentarz